کد خبر : 61056 یکشنبه 18 تیر 1396 - 20:00:29
روغن-پخت-و-پز،-سخت-تر-از-فولاد

تبدیل روغن خوراکی به ماده‌ای 200 مرتبه سخت‌تر از فولاد

روغن پخت و پز، سخت تر از فولاد

سیناپرس: محققان راهی جدید یافتند که با استفاده از آن روغن خوراکی ارزان قیمت به ماده شگفتی بخش گرافن تبدیل می‌شود

این تکنیک می‌تواند هزینه‌های تولید صفحه کربنی گرافن را به شکل چشمگیری کاهش دهد و شاید نهایتا آن را به تولید انبوه برساند. تولید انبوهی که می‌تواند راهگشای بسیاری از علوم و تکنولوژی‌های دیگر باشد.

گرافن تک صفحه‌ای از اتم‌های کربن است که قابلیت‌های بی‌نظیری دارد. این صفحه نازک کربنی، 200 بار از استیل قوی‌تر و از الماس سخت‌تر است و در عین این همه قدرت و سختی به شکل اعجاب آوری هم انعطاف پذیر است. گرافن تحت شرایط خاصی می‌تواند تبدیل به یک ابررسانا شود و عملا جریان الکتریسیته را بدون مقاومت از خود عبور دهد.

تمام این نکات و قابلیت‌های بی‌نظیر می‌توانند در صورت تولید انبوه گرافن، باعث شوند تا وسایل الکتریکی بهتری تولید شود، سلول‌های خورشیدی موثرتری ساخته شوند و حتی می‌توان این ماده شگفتی بخش را در جهت تولید مناسب‌تر دارو به کار برد.

سال گذشته، تحقیق گسترده‌ای روی خواص و ویژگی‌های کاربردی این ماده نشان داد که استفاده از آن در باتری‌های موبایل می‌تواند باعث شود 25 درصد دوام بیشتری داشته باشند و خود گرافن به تنهایی می‌تواند فیلتر سوخت باشد.

اما چرا گرافن با این همه ویژگی‌های شگفت انگیز بیشتر در دنیا دیده نمی‌شود و به کار گرفته نمی‌شود؟ تمام برنامه‌های احتمالی که مختص ویژگی‌های گرافن تعریف شده اند به دلیل یک نکته تاثیرگذار دچار محدودیت اند؛ هزینه و روش ساخت گرافن تا به حال بسیار پرهزینه و سخت بوده است. گرافن تا حالا تحت شرایط ایزوله و خلا در فشار بسیار بالا تولید می‌شده و همین موضوع آن را کمیاب و گران قیمت کرده است و باعث شده تا عملا نتواند پایش را از آزمایشگاه‌های تحقیقاتی بیرون بگذارد.

حالا اما شاید ورق در حال برگشتن باشد. محققان و دانشمندان استرالیایی موفق شده‌اند تا با استفاده از روغن معمولی سویا، گرافن استاندارد تولید کنند. این روش بی‌نظیر سختی و هزینه بالای تولید گرافن به شکل قابل توجهی کم می‌کند و باعث می‌شود تا این ماده اعجاب‌انگیز بتواند جای بیشتری در دنیای تولید و تکنولوژی داشته باشد.

تیم تحقیقاتی این تکنیک را GraphAir نامیده است. در این روش جدید روغن سویا به مدت 30 دقیقه در لوله آزمایشگاه حرارت می‌بیند. این حرارت باعث می‌شود تا روغن مایع خوراکی به گروه‌های کربنی سازنده‌اش تجزیه شود. کربن تولید شده سپس داخل ورقه‌ای از جنس نیکل سرد می‌شود و در همین روند تبدیل به ورقه‌ی کربنی بسیار نازکی به ضخامت 1 نانومتر (80 هزار مرتبه نازک تر از موی انسان) می‌شود.

این روش نه تنها هزینه تولید گرافن را پایین می‌آورد، بلکه راهی بی‌نظیر هم برای بازیافت روغن خوراکی پیش روی ما قرار می‌دهد.

علی رنجبران
منبع: scienews

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]