کد خبر : 60995 یکشنبه 18 تیر 1396 - 02:50:20
-بررسی-تجاری‌سازی-جهانی-فناوری-نانو-در-عرصه-پزشکی

بررسی تجاری‌سازی جهانی فناوری نانو در عرصه پزشکی

پیشرفت فناوری نانو در عرصه پزشکی و دستگاه‌های آن به شکلی است که میزان گردش مالی بازارهای آن بسیار قابل‌توجه است.

به گزارش سیناپرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، فناوری نانو پتانسیل بسیار بالایی برای تحول بخش سلامت دارد و در دهه‌های اخیر موجب رشد چشمگیری بوده است.

دستاورد جهانی فناوری نانو در بازار دستگاه‌های پزشکی در سال 2016، 5.8 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود و انتظار می‌رود تا سال 2021 به 10.45 میلیارد دلار برسد.

انتظار می‌رود رشد این بازار در آینده نیز با توجه به پیشرفت فناوری، شیوع بیماری‌های جدید و بالا رفتن تعداد افراد سالمند، پایدار بماند.

دانشمندان خوش‌بین هستند که پیشرفت فناوری نانو در بخش پزشکی موجب پیشرفت قابل توجهی در روند پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها خواهد شد.

فناوری نانو در دستگاه‌های پزشکی شامل استفاده از نانو ربات‌ها برای انجام فرایند درمان در سطح سلولی است و اغلب دارای ابعادی به اندازه موی انسان هستند. دانشمندان معتقدند این نانو ربات‌ها باعث ایجاد انقلابی در زمینه روند درمان و تشخیص بیماری‌ها و آسیب‌های بدنی شده‌اند.

بسیاری از برنامه‌های کاربردی فناوری نانو در پزشکی هم اکنون در مراحل مختلف آزمایشی قرار دارند. به ثمر رسیدن این برنامه‌ها نوید فرصت‌هایی هیجان‌انگیز را در آینده عرصه پزشکی می‌دهد.

فناوری نانو در بخش پزشکی و سلامت توانایی بالقوه نجات جان تعداد زیادی از مردم دنیا را در سال‌های آتی دارد.

فناوری نانو در دستگاه‌های پزشکی شاهد رشد چشمگیری در سرمایه‌گذاری دولت‌ها به منظور افزایش همکاری بین‌المللی در تحقیقات و کنترل جمعیت سالمند جهان بوده است.

این بازار به وسیله افزایش آگاهی میان افراد، افزایش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی و سهل‌الوصول بودن دسترسی به پوشش بیمه و شرایط بازپرداخت هزینه‌های درمانی به پیش می‌رود.

با این حال، هزینه بالای دستگاه‌های پزشکی مبتنی بر فناوری نانو و قوانین سختگیرانه که مدت روند تایید محصولات را طولانی می‌کند، رشد این بازار را با مشکل مواجه کرده است.

فناوری جهانی نانو در دستگاه‌های پزشکی بر پایه نوع محصول، به بخش‌های مواد قابل کاشت(ایمپلنت)، تراشه‌های زیستی، پارچه‌های پزشکی و پوششی زخم‌ها، مواد فعال قابل کاشت(ایمپلنت) و غیره تقسیم می‌شود.

مواد قابل کاشت، خود به مواد بازسازی استخوانی و مواد پرکننده دندان تقسیم می‌شود.

مواد ایمپلنت فعال نیز خود به دستگاه‌های کمک شنوایی، دستگاه‌های مدیریت ریتم قلب و ایمپلنت‌های اجاره‌ای تقسیم می‌شود.

براساس برنامه تعیین شده، بازار فناوری نانو مبتنی بر دستگاه‌های پزشکی به بخش‌های تشخیص، درمان و برنامه‌های تحقیقاتی طبقه‌بندی می‌شود.

فناوری نانو مبتنی بر دستگاه‌های پزشکی طبق منطقه جغرافیایی به مناطق آمریکای شمالی، اروپا و آسیا و اقیانوسیه، آمریکای جنوبی، آفریقا و خاورمیانه تقسیم می‌شود.

شرکت‌های بزرگی که در حال حاضر در زمینه دستگاه‌های پزشکی با استفاده از فناوری نانو فعالیت می‌کنند عبارتند از :

AMAG Pharmaceuticals, Stryker Corporation, Acusphere, Inc., 3M Company, St. Jude Medical, Inc., Affymetrix, Inc., Smith & Nephew, Inc., PerkinElmer, Inc و Starkey Hearing Technologies.

ناشر این گزارش یکی از مراکز انجام تحقیقات در عرصه کسب‌وکار و هوش تجاری موسوم به "مارکت دیتا فورکست"(Market Data Forecast) است که با بسیاری از شرکت‌های بزرگ و شخصیت‌های حقیقی مطرح جهان در عرصه کسب و کار همکاری می‌کند و دامنه فعالیت‌های آن بیشتر در آمریکای شمالی متمرکز است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]