کد خبر : 60909 جمعه 16 تیر 1396 - 12:46:27
استفاده-از-شست-مصنوعی-روی-دست-سالم!

استفاده از شست مصنوعی روی دست سالم!

محقق انگلیسی یک ربات انگشت شست طراحی کرده است که نه تنها می‌تواند جایگزین انگشت قطع‌شده شود، بلکه با قرارگیری روی دست سالم می‌تواند کارایی آن را افزایش دهد.

به گزارش سیناپرس از ایسنا و به نقل از گیزمگ، برای همه ما پیش‌آمده که برخی مواقع به یک دست اضافی برای انجام کارهای خود نیاز داشته‌ باشیم و یا وجود یک انگشت اضافه بسیار برایمان کمک‌کننده باشد.

اکنون "دنیله کلود"، دانشمند انگلیسی یک پروتز شست هوشمند طراحی کرده است که نشان می‌دهد چگونه اعضای مصنوعی می‌توانند نقشی بیش از تنها یک جایگزین برای عضو قطع شده را ایفا کرده و توانایی‌های انسان را گسترش دهند.

هدایت این ربات از طریق پا انجام می‌گیرد و در واقع شست سوم فرد می‌شود. ربات شست متقارن شست طبیعی تعبیه شده و نیروی خود را از یک موتور که مانند یک ساعت مچی روی مچ دست بسته می‌شود، می‌گیرد. سپس توسط دو حسگر فشار که زیر پای شخص قرار گرفته، فرمان گرفته و از طریق بلوتوث این فرامین را به ربات منتقل می‌کند.

خانم "کلود" هدف خود از این طراحی را تغییر نگرش مردم نسبت به پروتزهای مصنوعی اعلام کرده است. وی می‌خواهد مردم پروتزهای مصنوعی را چیزی بیش از جایگزین‌های ساده برای اعضای قطع‌شده بدن دانسته و به این که این پروتزها قابلیت ابراز توانایی‌های بالقوه انسان را دارند، آگاه شوند.

این ربات انجام بسیاری از کارهای شخص را بهبود می‌بخشد. به عنوان مثال در ورق زدن کتاب و نواختن آلات موسیقی نظیر گیتار بسیار کمک‌کننده است و در کل این ربات شگفت‌انگیز روش‌های عجیبی را برای استفاده و ارتباط با اشیای معمولی ممکن می‌کند.

همین‌طور که بشر به سمت آینده‌ای فرا انسانی در حرکت است، ایده‌هایی این چنینی، نمایی جذاب از تکامل بدن توسط ربات‌ها و انجام کارهایی که تا به حال قادر به انجامشان نبوده‌ایم را به ما هدیه می‌دهد.

کلید واژه ها: انگشت - شست مصنوعی - ایده - پزشکی - فناوری -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها