کد خبر : 59923 شنبه 27 خرداد 1396 - 11:59:40
سیگارهای-الکترونیک-راهی-برای-دزدی-اطلاعات

سیگارهای الکترونیک راهی برای دزدی اطلاعات

یک محقق امنیتی متوجه شده هکرها می توانند با ایجاد تغییراتی در سیگارهای الکترونیک، هنگام اتصال این دستگاه ها به رایانه اطلاعات شخصی کاربران را بدزدند.

به گزارش سیناپرس از مهر و به نقل از اسکای نیوز، محققان درباره خطرهای سیگار الکترونیکی برای سلامتی بارها هشدار داده اند. اما اکنون به نظر می رسد این دستگاه های الکترونیکی علاوه بر سلامت ، امنیت اطلاعات شخصی او را نیز تهدید می کنند.

اکنون یکی از محققان امنیتی متوجه شده  هکرها می توانند طوری این دستگاه کوچک را دستکاری کنند که هنگام اتصال سیگار الکترونیکی از طریق پورت یو اس بی به رایانه، آن را آلوده کند. راس بوینگتون یکی از محققان امنیتی و برنامه  نویس نرم افزاری این کشف را انجام داده است.البته این محقق هشدار داده حمله در صورتی انجام می شود که  رایانه فقط قفل نباشد. 

هنگام اتصال سیگار الکترونیکی به رایانه،  یک تراشه سخت افزاری با متنی از پیش تعیین شده به آن اضافه می شود. در نتیجه مجرمان سایبری می توانند رایانه را فریب دهند تا تصور کند که دستورات از طریق کیبورد ارسال می شود.

بیشتر  سیگارهای الکترونیکی  به وسیله پورت یو اس بی شارژ می شوند. به همین دلیل هکرها به راحتی می توانند آن را به یک ابزار دزدی اطلاعات تبدیل کنند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها