کد خبر : 59866 جمعه 26 خرداد 1396 - 11:50:29
تولید-فرآورده‌های-بیولوژیک-در-موسسه-رازی-شیراز-بر-پایه-دانش-فنی-داخلی

تولید فرآورده‌های بیولوژیک در موسسه رازی شیراز بر پایه دانش فنی داخلی

سیناپرس: معاون تولید موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی (شیراز) با تاکید بر بومی بودن دانش، گفت: تمام دانش موجود در این شعبه ناشی از خدمات، تلاش و تحقیقات پیوسته محققان و کارشناسان موسسه رازی شعبه شیراز است و از هیچ کشوری در این زمینه کمک گرفته نشده است.

دکتر علی شیرازی نژاد با اشاره به اینکه بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر جلوگیری از واردات و توجه به تولیدات داخلی، موسسه رازی شعبه شیراز اقدامات شایان توجهی انجام داده است، اظهار کرد: در همین راستا در سال جاری شاهد رونمایی از واکسن جدید اورنیتوباکتریوم راینوتراکئیال در زمینه طیور خواهیم بود.

وی افزود: این واکسن در حال حاضر در مقیاس آزمایشگاهی تهیه شده و با توجه به نتایج مثبت آن با همکاری موسسه رازی مرکز، در سال جاری به تولید صنعتی و انبوه می رسد.

معاون تولید موسسه رازی شعبه شیراز با اشاره به بخش واکسن‌های ویروسی این موسسه، خاطرنشان کرد: با توجه به بررسی‌های انجام شده توسط سازمان دامپزشکی کشور، موسسه رازی شعبه شیراز قابلیت دریافت گواهینامه سازمان بهداشت جهانی را خواهد داشت که در آینده‌ای نزدیک در این راستا حرکت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه بر این اساس برای صادرات واکسن در منطقه اقدام می‌کنیم، گفت: با صادرات این واکسن‌های دامپزشکی موسسه رازی شعبه شیراز، منطقه را تحت پوشش این واکسن‌ها قرار می‌دهیم.

دکتر شیرازی نژاد ادامه داد: با توجه به نیروهای مجرب و کاردان و نیز دانش فنی بومی موجود در این موسسه، تمامی محصولات به صورت کاملا مستقل و بدون نیاز به علم و فناوری خارجی به تولید می رسند.

وی افزود: با توجه به اینکه صنعت مرغداری و طیور در شیراز بسیار فعال است، تولید واکسن‌های طیور در موسسه رازی، گام بسیار مثبتی در جهت جلوگیری از بیماری های آنفلوانزا و نیوکاسل طیور برداشته است.

معاون تولید موسسه رازی شعبه شیراز با تاکید بر بومی بودن دانش در این مرکز، تصریح کرد: تمام دانش موجود در این شعبه ناشی از خدمات، تلاش و تحقیقات پیوسته محققان و کارشناسان موسسه رازی شعبه شیراز است و از هیچ کشوری در این زمینه کمک گرفته نشده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه رازی، وی با اشاره به فعالیت‌های تحقیقاتی موسسه رازی شعبه شیراز، اضافه کرد: تحقیقات در زمینه واکسن‌های در حال ساخت و واکسن‌های نوین به طور جدی درحال پیگیری است که نتایج تحقیقات انجام شده درافزایش سطح کیفی تولیدات بسیار موثر و مفید بوده است.

کلید واژه ها: واکسن - سرم سازی رازی - آزمایشگاه -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]