کد خبر : 59129 پنج شنبه 11 خرداد 1396 - 10:38:13
ارسال-ماهواره-مخابراتی-هند-با-اولین-موشک-بومی

ارسال ماهواره مخابراتی هند با اولین موشک بومی

هند در تاریخ 5 ژوئن قصد دارد تا ماهواره مخابراتی خود به نام GSAT-19 را با استفاده از سنگین‌ترین موشک خود که ظرفیت حمل 4 تن ماهواره را دارد، به "مدار زمین ثابت انتقال" (GTO) بفرستد.

به گزارش سیناپرس از ایسنا و به نقل از بیزینس استاندارد،"سازمان تحقیقات فضایی هند" (ISRO) اعلام کرد موشک این ماهواره‌ زمین آهنگ موسوم به "3 Mark " یا (GSLV-Mk III) قرار است در 5 ژوئن(دوشنبه 15 خردادماه) در ساعت 17:28 به وقت محلی به فضا فرستاده شود.

این موشک در اولین پرواز خود، ماهواره مخابراتی GSAT-19 با وزن 3136 کیلوگرم را از سکوی پرتاب دوم در پایگاه موشکی"سری‌هاری‌کوتا"(Sriharikota) ارسال خواهد کرد.

موشک GSLV-MK III-D1، یک موشک سه مرحله‌ای با دو موتور سوخت جامد، یک مرحله اصلی سوخت مایع و یک مرحله برودتی(C25) است.

این موشک حامل "طیف‌سنج پرتو زمین ثابت"Geostationary Radiation Spectrometer (GRASP)  برای نظارت و مطالعه طبیعت ذرات باردار و تاثیر تابش در فضا بر روی ماهواره‌ها و قطعات الکترونیکی است.

GSAT-19 همچنین مجهز به فناوری‌های فضاپیمای پیشرفته از جمله لوله‌های حرارتی کوچک، ژیروسکوپ فیبر نوری، سیستم‌های میکرو الکترومکانیک(MEMS)، شتاب سنج، ترانسپوندرKu-band TTC  و همچنین یک باتری لیتیوم یونی است.

در حال حاضر هند با استفاده از موشک "آریان 5"(Ariane 5) که متعلق به "آژانس فضایی اروپا"(ESA) است برنامه‌های ارسال ماهواره به فضا را ادامه می‌دهد و "مارک 3" اولین موشک بومی این کشور خواهد بود که طراحی و ساخت آن تماما در خاک این کشور انجام شده است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها