کد خبر : 58486 یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 - 14:19:16
طرح-ملی-انتظارات-مردم-از-دولت-دوازدهم-اجرا-می‌شود

"طرح ملی انتظارات مردم از دولت دوازدهم" اجرا می‌شود

رییس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) با تاکید بر اینکه این مرکز عملکرد جناحی ندارد، گفت: پیش از استقرار دولت دوازدهم طرح ملی انتظارات و توقعات مردم از دولت دوازدهم را اجرا خواهیم کرد.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، محمد آغاسی در نشست خبری تشریح عملکرد مرکز افکارسنجی ایسپا در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه اگر به علوم انسانی بها داده شود می‌تواند پایه رشد و تعالی کشور باشد، اظهار کرد: خون تازه‌ای در رگ‌های علم نظرسنجی بعد از انتخابات 96 جاری شد و آشکار شد که این علم می‌تواند نقش موثرتری را ایفا کند.

رییس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران افزود: این مرکز از سال 80 در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی ایجاد شد و در راستای چابک‌سازی و با تکیه بر نیروی جوان دانشجو در حوزه گردآوری اطلاعات و پژوهش در حوزه‌های مختلف به پژوهش می‌پردازد.

وی با بیان اینکه در حوزه‌های مختلف به اجرای پیمایش و طرح‌های مختلف نظرسنجی پرداخته‌ایم، گفت: فرهنگ دینی و سبک‌های دین‌داری، مسائل خانواده و زنان، مسائل جوانان، مسائل و آسیب‌های اجتماعی، فرهنگ مردم و کیفیت زندگی، بازار و مطالعات اقتصادی، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و انتخابات از جمله مسائلی است که تاکنون مورد ارزیابی قرار گرفته است.

آغاسی گفت: ایسپا دارای 31 شبکه فعال در سراسر کشور است و تاکنون توانسته‌ایم 5 هزار پرسشگر تربیت کنیم.

رییس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، با اشاره به انتخابات 96 گفت: در سال 96، 12 موج را برای نظرسنجی انتخابات انجام دادیم که 6 موج به صورت تلفنی و 6 موج دیگر به صورت میدانی بود. طبق آخر مرحله نظرسنجی‌ای که انجام دادیم پیش‌بینی کردیم که در انتخابات مشارکت 72 درصدی خواهیم داشت همچنین آرای آقای روحانی را 57.1 درصد و آرای آقای رئیسی را 37.3 درصد اعلام کردیم که این عدد با واقعیت منطبق بود. نتایج این نظرسنجی قبل از انتخابات به بسیاری از مسئولان و صاحب‌نظران و ستادها مخابره شد.

وی تاکید کرد: ایسپا سیاسی نیست و عملکرد جناحی ندارد بلکه مرکزی علمی است و جهت‌دهی افکار عمومی را دنبال نمی‌کند. از این رو خرد جمعی ایسپا این بود که از تاثیرگذاری بر افکار عمومی پرهیز کند.

آغاسی افزود: ما معتقدیم انتشار نظرسنجی‌ها قطعا در توسعه کشور موثر است، زیرا صدای مردم شنیده می‌شود. ایسپا از جناح های کشور مستقل است و خود را وامدار انقلاب و مردم می‌داند.

به گفته وی، هر طرح ملی حدود 100 میلیون تومان هزینه دارد اما ایسپا به دلیل ویژگی‌های جهادی خود با کمتر از این مبلغ روند نظرسنجی انتخابات را انجام داد.

رییس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، در ادامه با اشاره به طرح‌های این مرکز اظهار کرد: مجموعه‌ای از مقالات تحت عنوان وجوه رفتار انتخاباتی مردم را طی یک ماه آینده منتشر خواهیم کرد. همچنین پیش از استقرار دولت دوازدهم طرح ملی با عنوان انتظارات و توقعات مردم از دولت دوازدهم را اجرا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: همچنین اجرای طرح پیمایش فرهنگ سیاسی مردم ایران را در دستور کار قرار داده‌ایم که زیرساخت‌های علمی و فنی این طرح در سال 95 فراهم شد که امیدواریم طی یک زمان و فضای مناسب این طرح را به سرانجام برسانیم.

رییس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، در پایان گفت: امیدواریم در سال 96 شکوفایی ایسپا در ساختار جدید و ارتقاء از مرکز به سازمان نیز رقم بخورد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها