کد خبر : 57693 شنبه 16 اردیبهشت 1396 - 13:06:02
انعقاد-تفاهم-نامه-همکاری-مرکز-منطقه-ای-یونسکو-در-اصفهان-و-بنیاد-علمی-اکو

انعقاد تفاهم نامه همکاری مرکز منطقه ای یونسکو در اصفهان و بنیاد علمی اکو

سیناپرس: تفاهم نامه همکاری بین مرکز منطقه ای توسعه مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری یونسکو (IRIS) در اصفهان و بنیاد علمی سازمان همکاری اقتصادی اکو (ECOSF) منعقد شد.

روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان روز شنبه اعلام کرد: این تفاهم نامه همکاری با هدف توسعه ارتباطات بین‌المللی در زمینه‌های علمی و فناوری و در جریان برگزاری کارگاه آموزشی بین‌المللی کارآفرینی مبتنی بر فناوری برای کشورهای در حال توسعه منعقد شد.
بنیاد علمی اکو با هدف توسعه همکاری‌های علمی وفناوری برای توسعه اقتصادی کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی(اکو) از حدود هفت سال گذشته در اسلام آباد شکل گرفته است.
تربیت نیروهای متخصص و ماهر، ارتقای سطح علمی موسسه های تحقیقاتی، ارزیابی مسائل مربوط به فناوری، چگونگی انتقال فناوری مدرن و مبادله اطلاعات علمی که می تواند سهم عمده ای درارتقای روابط میان کشورهای عضو از جمله در زمینه های علوم و فناوری داشته باشد از جمله وظایف بنیاد علمی اکو است.
10 کشور ایران، پاکستان، ترکیه، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان و افغانستان عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو هستند.
رئیس بنیاد علمی اکو در این باره گفت: امیدواریم ضمن انعقاد تفاهم نامه با مرکز آیریس، همکاری‌های بنیاد علمی اکو با این مرکز را افزایش دهیم.
پروفسور 'منظور سمرو' همچنین با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی کارآفرینی برای کشورهای در حال توسعه در اصفهان افزود: قصد داریم برگزاری این کارگاه‌های آموزشی را در دیگر کشورهای در حال توسعه ادامه دهیم.
وی تاکید کرد: برگزاری این کارگاه می‌تواند برای همه کشورهای در حال توسعه مفید و موثر باشد.
کارگاه آموزشی بین‌المللی کارآفرینی مبتنی بر فناوری برای کشورهای در حال توسعه توسط مرکز منطقه‌ای توسعه مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری یونسکو (آیریس) از پنجم تا هشتم اردیبهشت در اصفهان برگزار شد.
آشنایی با اصول و تجارب مربوط به کارآفرینی، تعیین فرصت‌های کسب و کار، فعالیت‌های اصلی برای سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری و محرک‌های اصلی برای شرکت‌های نوپا، مدل‌های کسب و کار، قابلیت سرمایه‌گذاری مطمئن برای کسب و کارها و آشنایی با تدوین و ارائه موثر طرح کسب و کار از جمله مباحث این کارگاه آموزشی بود.
کارشناسان داخلی و خارجی از کشورهای ایتالیا، مالزی، عراق، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، لبنان و عمان در این کارگاه شرکت داشتند.
پیش از این نیز همکاری ها و دیدارهایی بین مسئولان دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی استان اصفهان با مسئولان بنیاد علمی اکو صورت گرفته بود.
دفتر مرکز منطقه ای توسعه مراکز رشد و پارک های علم و فناوری یونسکو (IRIS) از سال 1388 در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر شده است. 
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان محل استقرار این مرکز منطقه ای، با حمایت و پشتیبانی یونسکو به پیشبرد اهداف و توسعه پارک­های علم و فناوری در کشورهای منطقه کمک و با ظرفیت سازی لازم، زمینه توسعه و ایجاد پارک­های علم و فناوری را در این کشورها فراهم می ­کند. 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها