کد خبر : 55219 دوشنبه 16 اسفند 1395 - 11:51:54
پیوند-دانشگاه-وصنعت-فقط-با-شعارعملی-نیست

پیوند دانشگاه وصنعت فقط با شعارعملی نیست

معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت گفت:فقط با صحبت در خصوص ارتباط صنعت و دانشگاه راه به جایی نخواهیم برد واین مهم نیازمند اقدامات مطلوب عملی است.

به گزارش ایرنا، مهندس حبیب الله بیطرف روز دوشنبه در دومین کنفرانس توسعه میادین نفت و گاز کشور با محوریت طرح های توسعه فناوری ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز از سوی 9 مرکز دانشگاهی و پژوهشی کشور که با حضور جمعی از متخصصان داخلی و بین المللی این حوزه همراه بود، در سخنانی ضمن اظهار خرسندی از حضور در این کنفرانس، توجه به مسایل و جنبه های مختلف بالادستی نفت و گاز در کشورمان را ضرورتی ملی خواند.
وی استقبال و ورود دانشگاهها به حوزه نفتی کشور را بسیار مناسب و موثر عنوان کرد و این امر را امیدبخش و باعث پیشرفت های موثر در کشور دانست.
وی با اذعان به اینکه تعامل لازم بین صنعت و دانشگاه در طول سالهای گذشته با وجود توانمندی ها شکل نگرفته است، بر تمرکز برای رفع مشکل در این ارتباط تاکید کرد.
وی با تاکید بر اینکه بخش صنعت باید از رسالت علم و فناوری نیز برخوردار باشد ادامه داد: تا هنگامی که تنها صحبت بدون عمل از ارتباط صنعت و دانشگاه ها با یکدیگر باشد راه به جایی نخواهیم برد.
دومین کنفرانس توسعه میادین نفت و گاز کشور با محوریت طرح های توسعه فناوری ازدیاد برداشت که طبق قراردادی به 9 مرکز دانشگاهی و پژوهشی کشور شامل پژوهشکده ازدیادبرداشت از مخازن نفت و گاز، پژوهشگاه صنعت نفت، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی سهند، دانشگاه شیراز، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه صنعت نفت واگذار شده است با حضور متخصصین بین المللی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. 
همچنین در بخش علمی این کنفرانس مجموعه ای از فعالیتهای تحقیقاتی و پژوهشی دانشجویان دکتری در زمینه ازدیادبرداشت از مخازن نفت و گاز بصورت پوسترارائه شد.
بخش نمایشگاهی این کنفرانس نیز به دانشگاه ها و مراکز پژوهشی برگزار کنندگان این کنفرانس، شرکتهای اکتشاف و تولید مورد تایید وزارت نفت و شرکتهای خارجی همکار اختصاص داده شده است.
نماینده کنسرسیوم نفتی PERGAS و نماینده شرکت IFP مهمانان خارجی شرکت کننده در این کنفرانس هستند.

کلید واژه ها: دانشگاه - علم وفناوری - نفت - صنعت -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]