کد خبر : 55062 چهارشنبه 11 اسفند 1395 - 11:18:54
راه‌اندازی-قرارگاه-جهاد-علمی-میان-بسیج-و-دانشگاه-آزاد

رئیس سازمان بسیج علمی کشور خبر داد:

راه‌اندازی قرارگاه جهاد علمی میان بسیج و دانشگاه آزاد

رئیس سازمان بسیج علمی کشور گفت: قرارگاه مشترک پیشرفت جهاد علمی میان دانشگاه آزاد و بسیج علمی کشور راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش مهر، حسین قدیانی امروز در اختتامیه چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در سالن همایش‌های صدا و سیما گفت: ظرفیت‌های بالقوه زیادی در کشور وجود دارد که با ایجاد قرارگاه مشترک پیشرفت جهاد علمی میان دانشگاه آزاد و بسیج علمی کشور، این ظرفیت‌ها می‌تواند به بالفعل تبدیل شود.

وی افزود: پیوند دانشگاه آزاد و بسیج علمی کشور، موجب تسریع حرکت‌های جهادی در کشور خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج علمی کشور در خصوص چهارمین جشنواره و نمایشگاه جهادگران علم و فناوری نیز گفت: به این جشنواره بیش از ۲۰۰۰ طرح ارسال شد که در مجموع و پس از داوری‌ها، ۲۷۰ طرح برای حضور در نمایشگاه انتخاب شدند.

قدیانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در دوره‌ای شکل گرفت که کشورها یا وابستگی به غرب داشتند و یا به شرق تأکید کرد: یکی از اصلی‌ترین شعارهای انقلاب اسلامی «نه شرقی و نه غربی بودن» است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به دنبال احیای تمدن اسلامی بوده است، خاطرنشان کرد: طی ۳۶ سال گذشته انقلاب اسلامی توانسته است موضوع تمدن اسلامی را اثبات کند.

رئیس سازمان بسیج علمی کشور اظهار داشت: اکنون در آستانه این تمدن‌سازی، باید بتوانیم فرهنگ اسلامی را در جامعه پیاده‌سازی کنیم که لازمه آن تولید علم بومی متناسب با فرهنگ اسلامی است.

قدیانی تأکید کرد: انقلاب اسلامی با چالش‌های متعددی روبروست که باید از روش‌ها، منش‌ها، اندیشه‌ها و ایده‌های مبتنی با حوزه‌های توحیدی بهره ببریم.

وی عنوان کرد: باید بر پایه جهان‌بینی دینی، مناسبات خود را طرح‌ ریزی کنیم؛ بنابراین باید برای تولید علم نافع نیز گام برداریم.

رئیس سازمان بسیج علمی کشور گفت: نگاه‌های جدیدی که در حوزه علم برداشته می‌شود بخصوص در حوزه علوم انسانی می‌تواند تحولی را ایجاد کند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]