کد خبر : 5397 یکشنبه 23 فروردین 1394 - 01:42:00
طول-درمان-سوختگی-به-نصف-کاهش-یافت

طول درمان سوختگی به نصف کاهش یافت

سیناپرس:
در آینده ای نزدیک جراحت های ناشی از سوختگی در نیمی از زمان کنونی درمان خواهند شد. این پروسه توسط پوشش های زیست تخریب پذیری که سلول های پوستی را مستقیما به محل زخم ارسال می کند انجام می شود.

توسعه تحقیقات و همچنین تولید این مواد زیستی با همکاری دانشگاه UAEM و مرکز تحقیقات یوکاتان در حال اجرا است.محققان به سرپرستی پروفسور سانتا تاپیا ،سلول های پوستی ( کراتینسایتس ) را جدا سازی ، سلول های شبیه سازی شده آنها را در آزمایشگاه تولید و سپس پانسمان هایی را به این سلول های تولید شده آغشته کردند. زمانی که این پانسمان در تماس با محل سوختگی قرار می گیرد سلول های مورد نظر به محل زخم منتقل شده و انواع پروتئین ها را از خود آزاد می کنند که همین موضوع باعث بهبود یافتن هر چه سریع تر پوست می شود. همچنین به این علت که این سلول ها به سادگی در محل زخم تجزیه می شوند و از بین می روند نیازی به تعویض پانسمان و گذاشتن پانسمان جدید نیست , تعویض پانسمان در بعضی از مواقع باعث به درازا کشیده شدن پروسه درمان می شود.

نهایتا با آزمایش این سلول ها روی محل سوختگی پوست موش ها و خرگوش ها دیده شد که طول درمان این زخم ها به نصف کاهش پیدا کرد.قرار است تا این شیوه درمان روی حیوانات بزرگ تر و در نهایت روی انسان آزمایش شود.

شرکت ربیو فارما در حال برنامه ریزی برای تجاری سازی این دارو تحت عنوان اپیدرم پرو است.


منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]