کد خبر : 52810 یکشنبه 05 دی 1395 - 18:19:14
اینترنت-خاموش-می‌شود

یک موسسه امنیتی پیش‌بینی کرد اینترنت در سال 2017 یک روز خاموش می‌شود

اینترنت خاموش می‌شود

اگر بخواهید یک بحران یا حادثه بزرگ برای زمین را تصور کنید، اول از همه چه به ذهنتان می‌آید؟ شاید برخورد شهاب سنگ‌ها، یا طوفان‌های خورشیدی، یا زمین لرزه‌ها بزرگ. اما آیا تصور کرده‌اید چه بر سر جهان بدون اینترنت می‌آید؟

هکر‌هایی هستند که به دلایل اعتقادی مثل ضدیت با تکنولوژی و چیز‌های دیگر یا این‌که صرفا خرابکاری را می‌پسندند در صدد از کار انداختن اینترنت هستند. این هکرها برای این‌کار باید تمام تلاششان را به کار بگیرند تا شاید از طریق حملات DDos بتوانند ترافیک کل اینترنت جهان را آنقدر زیاد کنند، که اینترنت غیر قابل استفاده شود.

به گزارش سیناپرس و به نقل از خبرگزاری مهر، یک موسسه امنیتی می‌گوید، این رخداد در سال 2017 محتمل است. این ادعا که در ۲۰۱۷ میلادی جهان شاهد خاموشی اینترنت به مدت ۲۴ ساعت خواهد بود، احتمالا چالش برانگیزترین پیش‌بینی برای سال جدید است. طبق گزارش شرکت آمریکایی LogRhythm که درحوزه خدمات امنیتی فعالیت می کند، احتمال خاموشی ۲۴ ساعته اینترنت در سال آتی بسیار زیاد است.  این پیش بینی نگران کننده نشان می دهد احتمالا هکرها از یک حمله بزرگتر DDoS برای قطع اینترنت جهان حداقل برای یک روز استفاده خواهند کرد. حملات DDoS  شکل اولیه عملیات هک هستند که با استفاده از شبکه کامپیوترها به نام باتنت ها انجام می شود. کنترل این باتنت ها به دست هکرهاست.

 

کلید واژه ها: اینترنت - قطع اینترنت -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها