کد خبر : 51914 سه شنبه 02 آذر 1395 - 11:28:23
نشست-تبادل-تجربیات-علم-وفناوری-درکشورهای-اسلامی-برگزار-می-شود

نشست تبادل تجربیات علم وفناوری درکشورهای اسلامی برگزار می شود

سیناپرس: دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) با همکاری دانشگاه پوترا مالزی نشست تبادل تجربیات علم وفناوری درکشورهای اسلامی را با حضور دانشمندان برجسته جهان اسلام در مالزی برگزار می‌کند.

 دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) اقدام به برگزاری نشست‌های علمی درجهت همکاری بیشتر دانشمندان برجسته جهان اسلام کرده است.اولین نشست علمی با حضور پروفسور یاغی، برگزیده نخستین دوره اعطای جایزه مصطفی(ص) در حوزه علم وفناوری نانو، به عنوان مدرس و سخنران اصلی و با مشارکت فعال برجسته‌ترین دانشمندان جهان اسلام در این حوزه برگزار می شود.

موضوع علم جهانی و ظهورآن به عنوان زبانی مشترک برای صلح و رفاه، بررسی وضعیت کشورهای اسلامی درتولید علم و فناوری نانو و مسائل و راهکارهای همکاری علمی میان کشورهای اسلامی ازمهمترین موضوعاتی که دراین نشست مطرح می شود.
کاربردهای چارچوب های فلز آلی درانرژی پاک، یکی از موضوعات سخنرانی پروفسوریاغی وهمچنین نانو فناوری از تحقیق تا تجاری سازی از موضوعات سخنرانی پروفسور جکی یینگ یکی دیگر از برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) است.
در این نشست تخصصی ، دو کارگاه و ورک شاپ آموزشی با موضوعات بایدها و نبایدهای ثبت اختراع و چگونگی چاپ مقالات با اثرگذاری بالا برگزار خواهد شد.
این نشست به مدت 5 روز از 29 آذر الی 3 دی سال جاری با همکاری دانشگاه‌ پوترا مالزی(UPM)، در کوالالامپور برگزار می شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]