کد خبر : 50184 شنبه 17 مهر 1395 - 16:41:40
راه-اندازی-شبکه-ملی-اطلاعات-راه-حل-صیانت-از-کودکان-درفضای-مجازی-است

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس:

راه اندازی شبکه ملی اطلاعات راه حل صیانت از کودکان درفضای مجازی است

سیناپرس: رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز کودکان ما جزء گروه های آسیب پذیر از فضای مجازی هستند و تنها راه صیانت از آنان راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر افزود: موضوع فضای مجازی ، کاربران متفاوت و خدمات مختلفی که درآن ارائه می شود، مسئله ای است که دنیا در برابر آن برنامه مشخص ، مدون و عملیاتی دارد . 
وی افزود: در برخی کشورها هر کسی براساس کد کاربری خود از یک سری خدمات ویژه و متناسب با سن ، شرایط و قوانین آن کشور استفاده می کند. 
نماینده مردم مشهد و کلات گفت: راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در دنیا یک موضوع حل شده است و کره جنوبی به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در استفاده از فضای مجازی و ارائه خدمات دولت الکترونیک شبکه داخلی «کاکائو» را ایجاد کرده است که 93 درصد کاربران ، خدمات اینترنتی را از طریق همین سرویس داخلی دریافت و هفت درصد دیگر از شبکه اینترنت خارجی استفاده می کنند. 
پژمانفر تصریح کرد: بر اساس برخی گزارشها، بخشی از ترافیک اینترنت کشور داخلی است اما به دلیل اینکه ما زیرساختهای لازم را در کشور ایجاد نکرده ایم و چیزی به عنوان شبکه ملی اطلاعات نداریم 100 درصد ترافیک ما خارجی است و برای تولید پهنای باند، هزینه های گزافی را به مردم خود تحمیل می کنیم. 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]