کد خبر : 4969 دوشنبه 17 فروردین 1394 - 10:32:00
«معظمی»-عضو-شورای-راهبری-برنامه-بین‌المللی-علوم-پایه-یونسکو-شد

«معظمی» عضو شورای راهبری برنامه بین‌المللی علوم پایه یونسکو شد

سیناپرس: پروفسور نسرین معظمی استاد پژوهشکده زیست فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از سوي مدير كل يونسكو به عنوان عضو شوراي راهبري برنامه بین المللی علوم پایه یونسکو انتخاب شد.

دکتر احمد جلالی سفیر و نماینده دائم ایران در یونسکو طی نامه ای به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری،از انتخاب پروفسور نسرین معظمی به عنوان عضو شوراي راهبري برنامه بین المللی علوم پایه یونسکو  به مدت سه سال خبر داد. در این نامه با اشاره به اینکه مدت عضویت درشوراي راهبري برنامه بین المللی علوم پایه یونسکو برای سه سال قابلیت تمدید دارد، رصد برنامه های علوم پایه یونسکو ، نظارت بر اجرای آن و گزارش به مدیرکل این سازمان از جمله وظایف و اختیارات عضویت  در این شورا اعلام شده است.

پروفسور نسرین معظمی میکروبیولوژیست برجسته ایرانی در زمینه بیوتکنولوژی و تولید سوخت براساس ریزجلبک ها بوده و از پیشگامان این موضوع در ایران است. پروفسورمعظمی دارای 70 مقاله منتشر شده در نشریات معتبر بین المللی ، 3 پتنت بين المللي و ۱۹ پروژه تحقیقاتی موفق است.وی همچنین برای تحقیقات برجسته خود در سال 1374 از دولت فرانسه نشان نخل آکادمیک را که بالاترین نشان علمی این کشور است دریافت كرد.پروفسور معظمی رتبه اول پژوهش جشنواره بین المللی خوارزمی و جایزه اول بهترین دانشمند ایران و دريافت نشان پژوهش جمهوري اسلامي ايران در سال 1376 را در کارنامه علمی خود دارد. وي همجنين در هشتمين كنگره مديران برجسته در سال 2008 به عنوان برجسته ترين مدير معرفي شده است .

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]