کد خبر : 49016 شنبه 03 مهر 1395 - 13:32:53
میزان-رشد-علمی-کشور-تا-پایان-سال-نزدیک-به-6-درصد-می‌رسد

معاون وزیر علوم در آیین افتتاحیه نهمین جشنواره ملی حرکت:

میزان رشد علمی کشور تا پایان سال نزدیک به 6 درصد می‌رسد

سیناپرس: معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در بررسی اخیر خود پیش‌بینی کرده است که میزان پیشرفت و رشد علمی کشور تا پایان سال نزدیک به 6 درصد خواهد رسید و امیدواریم در سایر حوزه‌ها نیز شاهد اینگونه رشد باشیم.

دکتر سیدضیاء هاشمی صبح امروز 3 مهرماه در آیین افتتاحیه نهمین جشنواره ملی حرکت به میزبانی دانشگاه باهنر کرمان، با اشاره به اینکه بار اصلی این جشنواره بر دوش دانشجویان است، گفت: آمار حاکی از آن است که نهمین جشنواره حرکت تمایزاتی برجسته با دوره‌های قبلی دارد.


معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم با اشاره به اینکه این جشنواره با دو رویداد بزرگ هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی مصادف است که ویژگی خاصی به آن بخشیده است، تصریح کرد: معتقدیم که دانشگاه کانون دین، علم و فرهنگ است و اکنون شاهد آن بودیم که کانون هنر نیز است.
وی ادامه داد: تا کنون کرمان را با القاب کریمان، شهر شهیدان و ... می‌شناختیم، اما با این ابتکار دالان چترها، هم‌اکنون می‌توان لقب شهر رنگ و الوان را نیز به آن اضافه کرد.

ضیاء هاشمی با بیان این مطلب که امسال سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» است، اظهار کرد: امیدواریم که از مرحله شعار عبور کرده و به صحنه عمل آمده تا باعث پیشرفت و توسعه کشور شویم.

وی با ابراز امیدواری از اینکه امسال، سال رونق و پیشرفت باشد، عنوان کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در بررسی اخیر خود پیش بینی کرده است که میزان پیشرفت و رشد علمی کشور تا پایان سال نزدیک به 6 درصد خواهد رسید و امیدواریم در سایر حوزه‌ها نیز شاهد رشد باشیم.
معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم اظهار کرد: جشنواره حرکت یادآور حرکت‌های علمی و نشان‌گر شور و هیجان است و زمانی که در جشنواره حرکت شرکت می‌کنیم، برای یک سال تلاش خود به انرژی و نیرو می‌گیریم.

به دنبال تقویت رونق علمی بین دانشجویان هستیم

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم همچنین در حاشیه مراسم افتتاحیه نهمین جشنواره ملی حرکت در دانشگاه شهید باهنر کرمان، پس از ادای احترام به مقام شهدای گمنام در جمع خبرنگاران گفت: جشنواره حرکت مختص انجمن‌های علمی دانشگاه‌هاست که امسال دانشگاه شهید باهنر کرمان میزبان آن است.
وی با اشاره به اینکه مرحله مقدماتی آن در سطح دانشگاه‌های کشور برگزار شده است، اظهار کرد: اکنون مرحله نهایی این جشنواره در سطح کشور است، بطوریکه دانشگاه‌های سراسر کشور آثار خود را در این جشنواره عرضه کرده‌اند.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد موج علمی جدیدی بین دانشجویان دانست و اظهار کرد: امسال برگزاری این جشنواره از حیث فعالیت، گسترده‌تر از سال‌های گذشته است؛ به گونه‌ای که امسال گستره حوزه‌های ارائه شده به 18 بخش رسیده است و برای اولین بار دانشگاه‌های علوم پزشکی و دانشگاه‌های غیرانتفاعی نیز در این جشنواره حضور یافته‌اند.

وی ادامه داد: در این جشنواره کیفیت داوری نیز به طور محسوسی افزایش یافته و داوری در چند مرحله صورت گرفته است.
ضیاء هاشمی با بیان اینکه به دنبال این هستیم که رونق علمی بین دانشجویان را تقویت کنیم، تصریح کرد: یکی از شاخص‌های اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش‌بنیان است که ما در این راستا گام برداشته‌ایم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: کرمان جایگاه ویژه‌ای از لحاظ علمی و هنر در کشور دارد و مفاخر بزرگی را تقدیم کشور کرده است و امیدواریم که مفاخر معاصر زیادی نیز به کشور اهدا کند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها