کد خبر : 46529 سه شنبه 02 شهریور 1395 - 10:32:40
آمادگی-برای-انعقاد-قرارداد-با-جهاد-دانشگاهی-در-حوزه‌های-مختلف

رئیس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری خبر داد:

آمادگی برای انعقاد قرارداد با جهاد دانشگاهی در حوزه‌های مختلف

رئیس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری از آمادگی کامل این نهاد برای انعقاد قرارداد همکاری‌های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی با جهاد دانشگاهی استان خبر داد.

دکتر اسماعیل پیرعلی با حضور در جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری، در دیدار با رئیس این نهاد، ضمن تقدیر ویژه از تلاش‌های جهادگران دانشگاهی در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: آمادگی کامل برای انعقاد قرارداد همکاری‌های آموزشی و پژوهشی با جهاد دانشگاهی استان داریم و آموزش‌های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی را در راستای نیاز جامعه و  کارآفرینی می دانیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه دانشگاه استقبال از مباحث فرهنگی کم رنگ شده است و باید در حوزه روانشناسی و فرهنگی برنامه‌ها و اقدامات جدی‌تری صورت گیرد، افزود: جهاد دانشگاهی در این حوزه می‌تواند ورود خوبی داشته باشد.

پیرعلی با اشاره به اینکه در حوزه گردشگری استان نیاز به فرهنگ‌سازی بیشتر و ایجاد بسترهای مورد نیاز به منظور جذب گردشگران و جلب رضایت آنان احساس می‌شود، تصریح کرد: با همکاری شوراها و شهرداری‌ها و تعامل با آن‌ها باید راهکاری مناسب برای اجرای برنامه‌ای ویژه در این زمینه ارائه شود.

رئیس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری گفت: در حوزه فناوری، جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری با احصا نیازها و نقاط مشترک و با انجام کار کارشناسی در این زمینه، در راستای تعالی امور استان گام‌های موثری برداشته خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه باید ظرفیت‌های مورد نیاز در استان را کشف کرده و آموزش داده شوند، افزود: جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری می‌توانند با آموزش‌های تخصصی، ایجاد شرکت‌های کوچک دانش بنیان و اشتغال آفرینی باعث رشد و بالندگی استان شوند.

پیرعلی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری در حوزه فناوری با گفت وگوی کارشناسان این امر و با توجه به ظرفیت‌های موجود، نهایت همکاری را با جهاد دانشگاهی استان خواهد داشت، تاکید کرد: همکاری با خبرگزاری ایسنا، همکاری در زمینه‌های آموزشی مورد نیاز استان، همفکری در زمینه فناوری اطلاعات، گردشگری و جوش و خوردگی از تعاملات این دو نهاد در آینده خواهد بود.

در ادامه این نشست وحید خلیلی اردلی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی آموزش‌ها و پژوهش‌های جهاددانشگاهی کاملا کاربردی هستند، تصریح کرد: آموزش‌های کوتاه مدت و پژوهش‌های جهاد دانشگاهی نمی‌تواند نظری محض باشد بلکه کاربردی بودن و مورد نیاز استان بودن دو ویژگی بارز این دو ماموریت جهاد دانشگاهی است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری، احصا نیازمندی‌های استان و آموزش‌های تخصصی و فوق‌تخصصی را برنامه اصلی جهاد دانشگاهی دانست و افزود: هدف نهایی جهاد دانشگاهی استان پیاده کردن آرمان‌های انقلاب و کمک به توسعه استان است.

به گزارش ایسنا، وی حوزه پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی را هم ماموریت با پارک علم و فناوری خواند و عنوان کرد: جهاد دانشگاهی برای مجوز سه مرکز تخصصی برق و جوش و خوردگی و فناوری اطلاعات و گردشگری و صنایع دستی در استان را اقدام  کرده است که امیدواریم با همکاری سایر سازمان‌ها از جمله پارک علم و فناوری تعداد بیشتری مرکز تخصصی در استان افتتاح شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]