کد خبر : 46528 سه شنبه 02 شهریور 1395 - 10:11:01
-موسیقی-سنتی-نقشی-تاثیرگذار-در-رفع-چالش-های-محیط-زیستی-دارد

موسیقی سنتی نقشی تاثیرگذار در رفع چالش های محیط زیستی دارد

سیناپرس: رییس سازمان حفاظت محیط زیست با مرور برخی چالش های محیط زیست و نقش و جایگاه موسیقی سنتی گفت: ارائه آثار محلی و بومی با رویکرد بازگویی چالش های محیط زیستی و جلب توجه مردم به این امر می تواند نقشی تاثیرگذار در بسیج عمومی برای رفع این چالش ها داشته باشد.

 معصومه ابتکار در سومین جلسه شورای سیاست گذاری نخستین جشنواره ملی موسیقی سبز با اشاره به تاثیر هنر در عرصه آموزش و آگاهی رسانی، ابراز امیدواری کرد که این حرکت فرهنگی، اجتماعی و هنری منجر به افزایش انگیزه جامعه برای توجه بیشتر به ضرورت حفظ و حراست از محیط زیست شکننده و آسیب دیده کشور شود.

معاون رییس جمهوری ضمن تاکید بر اهمیت برنامه ریزی دقیق و زمان بندی شده با تعیین جهت گیری ها و اهداف، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت ادارات کل محیط زیست استان ها، می توان با برنامه ریزی درست از این ظرفیت نیز در راستای اجرای گسترده تر و بهتر جشنواره کمک گرفت.
وی همکاری با همه نهادهای مرتبط همچون وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان، شهرداری تهران و صدا و سیما را از دیگر ارکان مهم برای موفقیت جشنواره برشمرد و خاطرنشان کرد: برنامه ریزی خاصی برای استفاده از تمام ابزارها و امکانات تبلیغاتی سنتی و پیشرفته به منظور اطلاع رسانی باید صورت گیرد.

** اصفهان میزبان اختتامیه نخستین جشنواره ملی موسیقی سبز
محمد درویش مدیر دفتر مشارکت های سازمان حفاظت محیط زیست و از اعضای شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره ملی موسیقی سبز نیز با ارائه گزارشی از نهادها و سازمان هایی که برای برگزاری جشنواره اعلام همکاری کرده اند، گفت: بر اساس رایزنی های صورت گرفته، اختتامیه این جشنواره به میزبانی اصفهان برگزار خواهد شد.
سیدمحسن روحانی دبیر نخستین جشنواره ملی موسیقی سبز نیز گزارشی از روند فعالیت ها و اقدامات دبیرخانه جشنواره، همچنین چالش های موجود ارائه کرد.
نخستین جشنواره ملی موسیقی سبز، دوم اردیبهشت ماه سال آینده همزمان با روز جهانی زمین برگزار خواهد شد. این جشنواره شامل 6 بخش اصلی، موسیقی کلاسیک، موسیقی نواحی، موسیقی ارکسترال و کرال، ترانه و موسیقی های کودکانه، موسیقی مدرن، راک، جاز، بلوز، تلفیقی و موسیقی کلاسیک ایرانی و بخش جانبی ساخت نماهنگ است.
تجلیل از هنرمندان فعال موسیقی در حوزه محیط زیست و برگزاری 6 شب ویژه موسیقی نواحی در چند استان کشور از دیگر برنامه های جنبی این جشنواره عنوان شده است.
شهرداد روحانی، اردشیر کامکار، همایون شجریان، سید عباس سجادی، هنگامه اخوان و هانا کامکار اعضای هنرمند شورای سیاستگذاری این جشنواره هستند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]