کد خبر : 43425 دوشنبه 28 تیر 1395 - 22:38:43
اجرای-طرح-ملی-شهاب-در-193-منطقه-آموزشی-کشور

اجرای طرح ملی شهاب در 193 منطقه آموزشی کشور

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان کشور از اجرای طرح ملی شهاب در 193 منطقه آموزشی کشور خبر داد.

حسین شجاعی در آیین آغاز به کار دوره آموزشی تأمین مدرسان استانی که به عنوان طرح ملی شهاب قطب یک کشور در یزد برگزار شد، با اشاره به روند اجرای طرح ملی شهاب در سال‌های گذشته، اظهار کرد: در سال تحصیلی 95-94 تعداد 386 هزار دانش‌آموز تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: طرح ملی شهاب در سال تحصیلی 92-91 در مدارس هفت استان کشور به صورت آزمایشی در دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم اجرا شد و از سال تحصیلی 94-93 در 32 منطقه آموزشی کشور از پایه چهارم ابتدایی به صورت آزمایشی آغاز به کار کرده است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به اجرای طرح شهاب در 193 منطقه آموزشی کشور، افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در وزرات آموزش و پرورش،‌ قرار است دانش‌آموزان پایه‌های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی مناطق منتخب تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

این مقام مسؤول ادامه داد: توسعه طرح ملی شهاب در دوره‌های متوسطه اول و دوم از جمله اقدامات در دستور کار مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان کشور است.

مصطفی شاه نظری رئیس بنیاد نخبگان استان یزد نیز در ادامه گفت: زیربنای اصلی طرح ملی شهاب، معلمان هستند و این طرح، یک طرح معلم محور و مدرسه مدار است.

شاه‌نظری با بیان این که اجرای طرح  ملی شهاب جزو رسالت‌های ذاتی و اصلی آموزش و پرورش است، افزود: شناسایی و هدایت استعدادهای افراد باید از سن کودکی آغاز و در سنین بالاتر فرد به عنوان نخبه تحویل جامعه شود.

به گزارش ایسنا , گفتنی است؛ دوره آموزشی تأمین مدرسان استانی طرح ملی شهاب در قطب یک کشور به مدت چهار روز با حضور حدود 150 نفر از مدرسان واجد شرایط از استان‌های سیستان وبلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، فارس، کرمان، همدان، هرمزگان و شهر تهران در یزد برگزار می‌شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها