کد خبر : 41713 چهارشنبه 09 تیر 1395 - 17:36:41
تجهیز-10-پژوهش-سرای-دانش-آموزی

تجهیز 10 پژوهش سرای دانش آموزی

سیناپرس: دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تجهیز 10 پژوهش سرای دانش آموزی در کشور خبر داد.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیرعلی حمیدیه در نخستین نشست کمیته دانش آموزی این ستاد گفت: موضوع تفاهم نامه تجهیز پژوهش سرای این ستاد با آموزش و پرورش منطقه 6 بررسی شده و برای تجهیز پژوهش سرای سلول های بنیادی نیز به تفاهم رسیده ایم. 
وی با تاکید بر اهمیت موضوع فعالیت در حوزه آموزش و پرورش این موضوع را از اولویت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برشمرد و افزود: وظیفه کمیته دانش آموزی برنامه ریزی و سیاست گذاری برای قشر دانش آموزان در حیطه سلول های بنیادی است؛ از این رو اخذ مشوق های سایر المپیادها برای المپیاد سلول های بنیادی به ویژه مشوق کنکور از مهمترین مواردی است که باید پیگیری شود تا بتوان با انجام این اقدامات نخستین مدرسه سلول های بنیادی را در کشور راه اندازی کرد. 
رامین حشمت مدیر آموزش، پژوهش و منابع انسانی ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی نیز در این نشست به بحث در مورد اتوبوس سیار سلول های بنیادی برای ترویج و فرهنگ سازی این حوزه از علم پرداخت و افزود: تجهیز 10 پژوهش سرا بر اساس قطب بندی درنظرگرفته شده و علاوه بر تجهیز در زمینه محتوای آموزشی و آموزش مربیان این پژوهش سراها برنامه هایی در دستورکار قرار گرفته است که در زمینه حمایت علمی پژوهش سراها، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی این رسالت را به دوش خواهند گرفت. 
به گفته وی برای راه اندازی مدرسه سلول های بنیادی سعی خواهیم کرد تا از همکاری مسئولان آموزش و پرورش و مدارس غیرانتفاعی تهران استفاده شود. 
حشمت همچنین از فعال بودن بخش کمیته دانش آموزی در جشنواره های آتی سلول های بنیادی خبر داد.
پیمان کیهان ور مسئول المپیادهای ستاد سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری نیز به بحث در مورد اولین المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی پرداخت و خواستار تشکیل تیم علمی برای بازنگری کتابچه سلول های بنیادی و بازساختی شد. 
وی همچنین پیشنهاد داد که برای احراز نخبگی پذیرفته شدگان سلول های بنیادی در سال های آتی با بنیاد ملی نخبگان رایزنی شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]