کد خبر : 4066 دوشنبه 25 اسفند 1393 - 15:15:10
فراخوان-معرفی-داوطلب-برای-دریافت-جایزه-یونسکو

فراخوان معرفی داوطلب برای دریافت جایزه یونسکو

سیناپرس: سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) جایزه کالینگا UNESCO/Kalinga را برای سال 2015 اعلام کرده است.

این جایزه هر سال به کسی اهدا می‌شود که فعالیت‌های چشمگیری در زمینه علوم و تکنولوژی در یکی از حوزه‌های نویسندگی، ویراستاری، سخنرانی، فیلم‌سازی، تهیه‌کنندگان برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی انجام داده باشد. دریافت‌کننده این جایزه باید در خصوص تأکید بر اهمیت بین‌المللی علوم و فناوری و نیز برای بالابردن سطح رفاه عمومی، غنی‌سازی میراث فرهنگی ملل و نیز حل مشکلات پیش روی انسان‌ها تلاش و همکاری کرده باشد.

هر کشور عضو یونسکو می‌تواند به توصیه انجمن ملی توسعه علم و یا دیگر انجمن‌های علمی، انجمن ملی نویسندگان و یا روزنامه‌نگاران علمی یک نفر واجد شرایط را از طریق کمیسیون‌های ملی به یونسکو معرفی کند.

بر اساس اعلام وب سایت کمیسیون ملی یونسکو - ایران، متقاضیان باید با توجه به اطلاعات و شرایط مندرج در اطلاعیه جایزه، نسبت به تکمیل فرم و مدارک مربوط اقدام کنند. مهلت وصول مدارک به کمیسیون 30 اردیبهشت 1394 تعیین شده است. مدارک داوطلبان باید در پنج نسخه به کمیسیون ارسال شود و هرگونه نقص و یا تأخیر در ارسال مدارک، مانع بررسی آن می‌شود.مدارک متقاضیان در کمیسیون ملی یونسکو بررسی می‌شود و یک نفر از میان داوطلبان به بخش مربوط در یونسکو معرفی می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی http://www.irunesco.org/ مراجعه کنند.

کلید واژه ها: یونسکو - جایزه کالینگا - اخبار -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]