کد خبر : 3973 یکشنبه 24 اسفند 1393 - 11:01:21
برگزاری-جشنواره-و-نمایشگاه-ملی-فناوری-های-آب،-خاک-و-محیط-زیست

برگزاری جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری های آب، خاک و محیط زیست

دبیر کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی شورای عالی علوم ، تحقیقات و فناوری (عتف) از برگزاری جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری های آب، خاک و محیط زیست در خرداد 1394 خبر داد.

 دکتر حسین بنکداری در گفت و گو با ایرنا گفت: با توجه به افزایش تقاضا برای آب به علت افزایش جمعیت و توسعه صنعتی و کشاورزی کشور و نیز به علت تغییرات اقلیمی و کاهش نزولات جوی در سال های اخیر، مدیریت عرضه و تقاضای مصرف آب شرب، کشاورزی و صنعتی و بهینه سازی مصرف آنها از اهمیت شایان توجهی برخوردار است.وی افزود: با توجه به فرسایش گسترده خاک کشور، بحران ریزگردها و آسیب هایی که در سال ها و دهه های اخیر به عرصه های طبیعی و محیط زیست کشور وارد شده است، اتخاذ تدابیر علمی جهت رفع آنها ضروری به نظر می رسد.

بنکداری گفت: برای مقابله موثر با این چالش ها، مدیریت تحقیقات و توسعه فناوری های مرتبط با آب، خاک و محیط زیست یک امر ضروری به نظر می رسد؛ به همین دلیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری سایر وزاتخانه ها و دستگاه های ذیربط، تصمیم به برگزاری جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری های آب، خاک و محیط زیست در خرداد گرفته است.

بنکداری گفت: جشنواره و نمایشگاه مذکور با همکاری و حمایت دستگاه ها و نهادهای مختلفی از قبیل وزارت نیرو، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت راه و شهرسازی، سازمان حفاظت محیط زیست، شهرداری تهران و انجمن های علمی مرتبط برگزار می گردد.

وی ارائه دستاوردهای حاصل از فرآیند تجاری سازی فناوری و نوآوری؛ فراهم کردن محیط مناسب جهت آشنایی و تفاهم میان عرضه کنندگان فناوری، نهادهای استفاده کننده از فناوری، سرمایه گذاران و سایر ذینفعان عرصه تجاری ساز و تسهیل و بستر سازی فرآیند تجاری سازی دستاوردهای علمی و فناوری و محصولات دانش بنیان کشور از جمله اهداف اصلی این جشنواره است.

بنکداری ادامه داد: بستر سازی عرضه ایده های جدید ارتقای سطح آگاهی های عمومی در زمینه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست، فراهم کردن زمینه های مناسب توسعه و تعمیق همکاری های علمی و فناوری بین مراکز علمی، صنعتی و فناوری کشور و ارج نهادن به فعالیت های فناوران و نوآوران از طریق شناسایی و معرفی دستاوردهای برتر فناورانه و در آستانه تجاری سازی از دیگر اهداف برگزاری جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری های آب، خاک و محیط زیست است.

وی ادامه داد: علاقمندان و متقاضیان شرکت در جشنواره و نمایشگاه مزبور می توانند با مراجعه نشانی اینترنتی www.exhibi1.ab.isti.ir با تکمیل و ارسال کاربرگ های مربوطه که در قسمت کاربرگ های جشنواره تحت عناوین،کاربرگ عرضه فناوری، کاربرگ تقاضای فناوری و کاربرگ ثبت نام کارگاه آموزشی قرار گرفته، نسبت به ثبت نام و اعلام حضور در جشنواره اقدام کنند.

بنکداری در پایان گفت: انتظار می رود که جشنواره مذکور بتواند با گردهم آوردن محققان، مخترعان و نوآوران عرصه های آب، خاک و محیط زیست زمینه لازم جهت حمایت از تحقیقات و توسعه فناوری های مربوطه را فراهم سازد تا از این رهگذر بخشی از مشکلات کشور در زمینه های آب، خاک و محیط زیست مرتفع گردد.

کلید واژه ها: جشنواره - خاک و محیط زیست - فناوری -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]