کد خبر : 37045 پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395 - 10:13:57
-ویژگی‌های-فنی-راکت‌های-ماهواره‌بر-فوق-سنگین

ویژگی‌های فنی راکت‌های ماهواره‌بر فوق سنگین

سیناپرس: راکت فضاپیمای سنگین Angara-A5 یکی از محصولات جدید این نسل از راکت‌های فضاپیما است. وزن این راکت فضاپیما 825 تن است و سوخت آن را ترکیبی از اکسیژن مایع و نیروی محرکه نوعی مایع قابل اشتغال تشکیل می‌دهد.

راکت فضاپیمای Angara-A5 بزرگ‌ترین راکت فضاپیمای ساخته‌شده توسط روسیه است. سازمان فضایی روسیه در نظر دارد راکت‌های فضاپیمای آنگارا را به‌تدریج جایگزین راکت‌های نسل قدیمی پروتون کند و مأموریت‌های جدید خود را با این راکت‌ها انجام دهد. راکت فضاپیمای آنگارا توسط مرکز پژوهشی و تولیدات فضایی ایالتی Khrunichev طراحی و ساخته‌شده است. این شرکت همچنین طراح و سازنده راکت‌های پروتون است و تجربیات ارزشمندی در زمینه ساخت و تولید راکت‌های فضاپیما در اختیار دارد. مسئولان سازمان فضایی روسیه امیدوارند با توجه به توانایی‌های راکت فضاپیمای جدید آنگارا، سهم قابل‌توجهی را در انتقال ماهواره‌های سراسر جهان به مدار زمین به خود اختصاص دهند.

از سوی دیگر پیش‌ازاین در گزارش‌های خبری اعلام‌شده بود در پی اتمام مراحل طراحی و ساخت راکت‌های نسل جدید آنگارا، سازمان فضایی روسیه دیگر قصد استفاده از راکت‌های ماهواره‌بر زنیت را که توسط اوکراین ساخته می‌شوند، ندارد و راکت‌های آنگارا را جایگزین این راکت‌ها کرده است.

ایگور بورنکف Igor Burenkov سخنگوی سازمان فضایی روسیه اعلام کرد:  صنایع فضایی روسیه عملیات طراحی و ساخت راکت‌های فضاپیمای پیشرفته و مدرن آنگارا را که قادر به انجام هرگونه عملیات فضایی و انتقال انواع ماهواره‌ها به مدار است، با موفقیت به پایان رسانده‌اند.»

 

مترجم:احسان محمد حسینی

 

 

 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]