کد خبر : 3676 سه شنبه 19 اسفند 1393 - 10:27:01
اولین-کنفرانس-بین-المللی-رویکرد-های-معنویت-در-گردشگری

دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می کند:

اولین کنفرانس بین المللی "رویکرد های معنویت در گردشگری"

سیناپرس: اولین کنفرانس بین المللی "رویکرد های معنویت در گردشگری" توسط دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود

اولین کنفرانس بین المللی "رویکرد های معنویت در گردشگری" توسط دانشگاه علم و فرهنگ در اواسط پاییز 94 برگزار خواهد شد.امروزه با توجه به کثرت روز افزون نیازهای کمتر دیده شده ی معنویت در زندگی روزانه، موضوع گردشگری از اقدامی صرفا متکی بر جابجایی و تحرک فیزیکی به فعالیتی در راستای رشد و تعالی با پس زمینه های معنویت تغییر کارکرد یافته است.

از آنجا که کشور عزیزمان توانائی ها و دارائی های بالقوه فراوانی در زمینه ابعاد معنوی گردشگری در جهان دارد و از طرفی در دهه های اخیر افزایش صدمات زندگی ماشینی باعث توجه بیشتر انسان و گردشگر معاصر به جنبه های معنوی زندگی و در نتیجه گردشگری شده است، لذا بازشناسی جنبه های موجود در گردشگری به عنوان ابزار تعالی و نجات از روزمرگی، راه نجاتی برای کاهش این فشارهای نهادینه شده به حساب می آید و از طرفی دیگر به خلق جایگاهی جدید برای گردشگری کشورمان در جهان منجر خواهد شد، آنهم جایگاهی شایسته و مطابق با ارزش های دینی و ملی ما.

در این کنفرانس موضوعاتی همچون ماهیت معنوی سفر و گردشگری، ارتباط میان فرهنگ و معنویت در گردشگری، ارتباط مفاهیم اخلاقی و معنویت در گردشگری، ، آثار معنویت گردشگری بر سیاست و صلح جهانی، رسانه و فرهنگ با نگاه به معنویت در گردشگری و راهکارهای برند سازی در گردشگری با رویکردهای معنویت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. تغییر نگرش از صورت ظاهری گردشگری به باطن عمیق قابل استفاده آن یکی از مهمترین اهداف این کنفرانس است که با حضور اساتید و محققان داخلی و خارجی برای اولین بار به صورت علمی توسط دانشگاه علم و فرهنگ مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. تا کنون دانشگاههای معتبر از کشورهای دیگر آمادگی و علاقه خود را برای مشارکت در برگزاری این کنفرانس به خاطر موضوع بکر و  مفید آن اعلام کرده اند.

جزئیات برنامه ها و تاریخ فراخوان دریافت مقالات در آینده نزدیک از سایت دانشگاه به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]