کد خبر : 3565 یکشنبه 17 اسفند 1393 - 13:49:51
ساخت-نخستین-فرستنده-رادیویی-تمام-دیجیتالی-جهان

ساخت نخستین فرستنده رادیویی تمام دیجیتالی جهان

دانشمندان یک شرکت انگلیسی برای نخستین بار در جهان، نمونه اولیه فرستنده رادیویی تمام دیجیتالی را ارائه داده‌اند که با استفاده از مدارهای یکپارچه و الگوریتم‌های جدید، امواجی با فرکانس رادیویی بالا تولید می‌کند.

به گزارش ایسنا، فرستنده رادیویی جدید به نام Pizzicato، این کار را بدون استفاده از مدارهای رادیویی آنالوگ معمولی انجام می‌دهد.

 

تمامی مراحل تولید فرکانس رادیویی در این فناوری با استفاده از مجموعه‌ای از بیت‌های دیجیتالی انجام می‌شوند و از هیچ نوع فیلتر، مدار آنالوگ یا اجزای معمولی به کاررفته در فرستنده‌های رادیویی استفاده نمی‌شود.

 

فرستنده رادیویی تمام دیجیتالی ابداعی که توسط شرکت انگلیسی Cambridge Consultants ارائه شده، از دو مدار یکپارچه و یک آنتن ساخته شده و حوزه مخابره بی‌سیم را دستخوش تغییر می‌کند.

 

آزمایشات اولیه بر روی Pizzicato تمامی انتظارات دانشمندان را برآورده کرده است؛ این سامانه، اندازه مدارهای رادیویی را به سطوح میکروپردازنده کاهش داده و چنین موضوعی نوید استفاده‌های کارآمدتر از این فناوری در آینده را می‌دهد.

 

این سیستم ابداعی، قابلیت‌های فناوری‌های متعدد از ارتباطات بی‌سیم تلفن همراه تا ابزارهای مورد استفاده در پشتیبانی از اینترنت اشیا (IoT) را تا حد زیادی ارتقا می‌دهد.

 

هنوز درباره تاریخ عرضه این فرستنده رادیویی گزارشی مخابره نشده اما جزئیات آن به تازگی در کنگره جهانی تلفن همراه در بارسلونا ارائه شده است.

کلید واژه ها: فرستنده رادیویی - دیجیتال -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها