کد خبر : 35386 سه شنبه 31 فروردین 1395 - 17:52:59
بررسی-نقش-فناورانه-دانشگاه-شریف-در-دوران-دفاع-مقدس

بررسی نقش فناورانه دانشگاه شریف در دوران دفاع مقدس

سیناپرس: همایش «دفاع دانش بنیان» با هدف بیان و بررسی نقش فناورانه دانشگاه و جهاددانشگاهی شریف در دوران دفاع مقدس، پنجم اردیبهشت ماه برگزار می شود.

به گزارش دانشگاه صنعتی شریف، همایش «دفاع دانش بنیان» همزمان با بزرگداشت پنجاهمین سال تأسیس این دانشگاه به منظور تبیین نقش و جایگاه صنعتی شریف در روند توسعه علمی و صنعتی کشور در دوران دفاع مقدس و فناوری های دفاعی تدارک یافته است.
مروری بر پروژه های انجام شده در دانشگاه و جهاددانشگاهی صنعتی شریف در دوران دفاع مقدس و رشادت های علمی و عملی جوانان حماسه ساز از جمله برنامه های این همایش است که با حضور و سخنرانی جمعی از مسئولان ارشد دفاعی، استادان دانشگاه و دانشجویان برگزار می شود.
با توجه به اهمیت و جایگاه دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یکی از قطب های علمی پیشگام، پیشتاز و موفق در عرصه تربیت نخبگان حوزه فنی مهندسی و همچنین نقش آفرینی این دانشگاه در روند توسعه علمی و صنعتی کشور، به خصوص در حوزه دفاع مقدس و فناوری های دفاعی و نظامی و همچنین بازخوانی و یادآوری این نقش آفرینی ها برای نسل امروز و با عنایت به ضرورت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی سابقه تاریخ ساز این پایگاه های علمی در دفاع مقدس و جان فشانیهای بزرگ مردانش و همچنین رسالت جهاددانشگاهی در این زمینه، سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف میزبانی این همایش را بر عهده گرفته است.
در حاشیه این همایش، نمایشگاه کتاب و عکس با موضوع «مهندسی و پشتیبانی جنگ» برپا می شود و سرودهای حماسی توسط گروه موزیک ارتش جمهوری اسلامی اجرا خواهد شد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]