کد خبر : 3527 یکشنبه 17 اسفند 1393 - 12:16:55
آخرین-مهلت-ارسال-مقاله-به-کنفرانس-ملی-«مهندسی-و-فیزیک-پلاسما»

آخرین مهلت ارسال مقاله به کنفرانس ملی «مهندسی و فیزیک پلاسما»

سیناپرس: سومین کنفرانس ملی «مهندسی و فیزیک پلاسما» از 31 اردیبهشت تا اول خرداد ماه سال آینده در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

 دکتر سید جلال پسته‌ای، دبیر اجرایی کنفرانس در این ارتباط گفت: استادان، محققان، صاحبنظران، صنعتگران و دانشجویان تا 28 اسفند ماه امسال فرصت دارند، مقاله‌های پژوهشی و یافته‌های جدید در زمینه‌های موضوع کنفرانس را به نشانی اینترنتی http://epp2015.tabrizu.ac.ir ارسال کنند.

به گفته وی، امواج در پلاسما و ناپایداری‌ها، ترمودینامیک و شیمی پلاسما و فرایندهای انتقال در آن، روش‌های عددی و شبیه سازی پلاسما، پلاسماهای اختر فیزیکی و پلاسمای فضایی و سایر پلاسماهای طبیعی، برهم کنش لیزر پلاسما، لیزرهای الکترون آزاد، لیزرهای اشعه x و شتاب ذرات، توکامک، پلاسماهای کانونی و z پینچ، پلاسماهای همجوشی اینرسی و مغناطیسی، پلاسماهای فشار اتمسفری و پلاسما در مایعات از جمله محورهای اصلی این کنفرانس است.

دبیر اجرایی این کنفرانس خاطرنشان کرد: پلاسماهای کم فشار در فرکانس‌های مختلف، تکنولوژی‌های لایه نشانی به کمک پلاسما، روش‌های اندازه گیری در پلاسما، پلاسماهای غباری، لامپهای پلاسمایی، منابع تابش، باریکه‌های ذرات و چشمه‌های یونی، کاربردهای پلاسما در بیولوژی، پزشکی، صنایع غذایی و رفع آلودگی محیطی، کاربرد پلاسما در پردازش مواد، سطوح و صنایع نفت و گاز، نانوتکنولوژی، صنایع هوایی، مخابرات و تولید انرژی از دیگر محورهای تخصصی این کنفرانس است.

بر اساس این گزارش، اولین و دومین دوره این کنفرانس در خردادماه 92 و 93 به ترتیب در دانشگاه‌های شهید بهشتی و مازندران برگزار شده است.

کلید واژه ها: فیزیک پلاسما - مهندسی - کنفرانس ملی -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]