کد خبر : 33839 چهارشنبه 11 فروردین 1395 - 03:02:43
کرونا-باز-هم-در-عربستان-قربانی-گرفت

کرونا باز هم در عربستان قربانی گرفت

سیناپرس: وزارت بهداشت عربستان روز سه شنبه از فوت یک شهروند این کشور بر اثر ابتلا به بیماری کرونا و ثبت یک مورد جدید ابتلا به این بیماری در جنوب غرب این کشور خبر داد.

روزنامه «فجر» عربستان به نقل از وزارت بهداشت این کشور نوشت: مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در منطقه «جازان» در جنوب غرب این کشور گزارش شده است تا شمار مبتلایان به این ویروس در عربستان به یک هزار و 357 نفر برسد.
این درحالی است که از آغاز شیوع این بیماری در سال 2012 شمار کسانی که جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند، به 581 نفر رسیده است. از سوی دیگر شمار افرادی که بهبود یافته اند 764 نفر بوده که 16 نفر تحت درمان قرار دارند.
کرونا (ویروس مرس) برای نخستین بار در عربستان شناخته شد؛ تب بالای 38 درجه سانتی گراد، سرفه، اسهال و تنگی نفس از علایم این بیماری به شمار می آید و 30 درصد مبتلایان را می کشد. 
هنوز اطلاعات در مورد نحوه انتقال این بیماری کامل نیست ولی روش های انتقال این بیماری از انسان به انسان شبیه بیماری آنفلوآنزا از طریق سرفه و عطسه است.
با این حال احتمال انتقال بیماری در فضای باز بسیار محدود بوده و موارد انتقال انسان به انسان در مواردی رخداده است که افراد به مدت طولانی در فضای بسته در کنار فرد بیمار بوده اند.

کلید واژه ها: کرونا - عربستان - ویروس -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]