کد خبر : 33245 سه شنبه 25 اسفند 1394 - 11:21:36
دانشگاه‌ها-خود-را-با-نیاز-صنعت-تطبیق-دهند

رییس دانشگاه امیرکبیر:

دانشگاه‌ها خود را با نیاز صنعت تطبیق دهند

سیناپرس: رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر امضای قرارداد با شرکت نفت وگاز اروندان را گام بسیار موثری در مجموعه آموزش عالی کشور در زمینه همکاری صنعت و دانشگاه دانست و گفت: امیدوارم دانشگاه‌ها نیز به مرور خودشان را با نیازهای صنعت تطبیق دهند.

دکتر احمد معتمدی در آیین امضای نخستین قرارداد راهبردی توسعه فناوری‌ها و انتقال فناوری در شرکت ملی نفت برای بهینه‌سازی فرایندهای تولید در میدان نفتی دارخوین گفت:‌ درمدت یک سال گذشته همکاری نزدیکی میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شرکت نفت وگاز اروندان برقرار شد که در نهایت این همکاری منجر به امضای قرارداد شد.

وی با بیان این‌که خوشحالیم که این قرارداد در حداقل زمان ممکن امضا شد، اظهار کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر ظرفیت خوبی برای اجرای این پروژه دارد.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به وجود خلأ از زنجیره تحقیقات تا تولید گفت: در دنیا موسساتی میان دانشگاه و صنعت به عنوان یک کاتالیزور فعالیت و پروژه‌های تحقیقاتی را به دانشگاه‌ها واگذار کرده و به حمایت مالی از آنها نیز اقدام می‌کنند؛ این شرکتها بخشی از ریسک پروژه را می‌پذیرند تا شرکتهایی که پروژه را به دانشگاه‌ها واگذار می‌کنند، کمتر متضرر شوند.

معتمدی گفت: این خلأ نیز در ایران احساس می‌شود، با این حال اعلام کرده‌ایم تا دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیاز صنعت را دریافت کند، از سوی دیگر سعی می‌کنیم تا بقیه مسائلی را که در این ارتباط وجود دارد، حل کنیم.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: در هر حال باید ساختار خود را به نحوی اصلاح کنیم تا جوابگوی نیازهایمان باشد؛ ضمن این‌که اجرای کارهای تحقیقاتی به دلیل ماهیت غیرقابل پیش‌بینی بودن آن، کار سختی است.

معتمدی با بیان این‌که استادهایی که در اجرای این پروژه همکاری می‌کنند بروز هستند، اظهار کرد: تیم بسیار قوی و خوبی در اجرای این پروژه فعالیت می‌کند.

وی گفت: امضای این قرارداد گام بسیار موثری در مجموعه آموزش عالی کشور در زمینه همکاری صنعت و دانشگاه محسوب می‌شود که امیدوارم دانشگاه‌ها نیز به مرور خودشان را با نیازهای صنعت تطبیق دهند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]