کد خبر : 3150 سه شنبه 12 اسفند 1393 - 09:14:07
شیوع-ویروس-مرگبار-H1N1-در-شرق-آسیا

شیوع ویروس مرگبار H1N1 در شرق آسیا

سیناپرس: گزارش های منتشر شده در روزهای گذشته نشان دهنده گسترش سریع ویروس موسوم به H1N1 که با نام آنفولانزای خوکی نیز شناخته می شود در کشورهای هندوستان ، چین ، تبت و پاکستان است . این ویروس تا کنون باعث مرگ بیش از هزار نفر در هند شده است.

در چند هفته گذشته ویروس مرگبار و بسیار خطرناک H1N1 که به آنفولانزای خوکی نیز شهرت دارد در کشورهای هندوستان ، چین ، پاکستان و تبت شیوع پیدا کرده و بر اساس گزارش های رسمی منتشر شده توسط وزارت بهداشت کشور هندوستان ، تعداد افرادی که بر اثر این بیماری در هفته های اخیر درگذشته اند به یک هزار و 115 نفر رسیده است که نشان دهنده شرایط بحرانی و خطرساز این بیماری است . بر اساس این گزارش تنها در کشور هندوستان تا کنون 21 هزار مورد ابتلا به این بیماری گزارش شده است و این موضوع سبب اعلام شرایط بحرانی از سوی دولت هند شده و بر اساس گزارش های منتشر شده ، تعداد افراد مبتلا به این ویروس به صورت روزانه روند صعودی داشته و افزایش نگران کننده ای نشان می دهد .

شرایط فوق سبب شده است تا مقامات بهداشتی کشورهای فوق تدابیری در راستای آگاهی رسانی به عموم مردم در رابطه با این ویروس و روش های انتقال و پیشگیری از ابتلا به آن منتشر کرده و اقدامات  سریعی جهت مهار آن اتخاذ کنند .

شرایط فعلی با توجه به امار رشد سریع گسترش ویروس و مرگ افراد مبتلا ، موجی از نگرانی را در بین مردم کشورهای فوق و مسئولان پزشکی  ایجاد کرده است . بر این اساس  تنها در روز یک شنبه گذشته 116 نفر در هندوستان  بر اثر این بیماری از دنیا رفتند . شایان ذکر است که همزمان با گسترش این بیماری در سایر مناطق هندوستان و برخی کشورهای همسایه ، روند صعودی آن در ایالت راجستان که یکی از نخستین مناطق ظهور این بیماری در سال جاری به شمار می رود ، متوقف شده و در دو روز گذشته هیچ گزارش تلفاتی از بابت ویروس H1N1 اعلام نشده است .

شرایط  فوق سبب شده است تا مسئولان عالی رتبه وزارت بهداشت و درمان هندوستان برای امروز سه شنبه یک جلسه فوق العاده تدارک دیده و به اتخاذ راهکاری سریع برای کنترل بحران ناشی از آنفولانزای خوکی بپردازند .

برای مشاهده اینفوگرافی مرتبط با علائم ونشانه های این بیماری و افرادی که بیشتر در معرض آن قرار دارند اینجا را ببینید.

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها