کد خبر : 29613 جمعه 16 بهمن 1394 - 18:00:03
گزارش-تصویری-از-نمایشگاه-میراث-جهانی-خاور-دور

نمایش خیابانی میراث بشریت در پکن

گزارش تصویری از نمایشگاه میراث جهانی خاور دور

سیناپرس: شهر پکن میربان نمایشگاه فرهنگی میراث طبیعی و تاریخی خاور دور است . کشور چین با دارا بودن چهل و هشت اثر ثبت شده در یونسکو ، به عنوان دومین کشور دارای آثار مربوط به میراث جهانی است.

به تازگی نمایشگاهی خیابانی با هدف معرفی و شناسائی میراث فرهنگی و طبیعی کشور چین در شهر پکن برگزار شده است. بر اساس این گزارش در نمایشگاه خیابانی فوق ، تصاویر مختلفی در ابعاد بزرگ  به همراه توضیحات در خیابان وانگ فو جین شهر پکن برگزار شده و بخش های مختلف میراث جهانی کشور چین نمایش داده شد.

میراث جهانی به آثار فرهنگی ، تاریخی یا طبیعی ویژه ای گفته می شود که توسط کمیته ویژه یونسکو به عنوان اثری ویژه و خاص شناخته و ثبت شده باشد. آثار موجود در این فهرست ، بر اساس کنوانسیون حفاظت از میراث جهانی فرهنگی و طبیعی جهان ، به بشریت و  همه دنیا تعلق داشته و تمامی کشورها موظف به حفظ و نگهداری از آن ها هستند.

بر اساس تعریف استاندارد و پذیرفته شده جهانی ، میراث جهانی به آثار فرهنگی ، تاریخی یا طبیعی ویژه ای گفته می شود که توسط کمیته ویژه یونسکو به عنوان اثری ویژه و خاص شناخته و ثبت شده باشد. آثار موجود در این فهرست ، بر اساس کنوانسیون حفاظت از میراث جهانی فرهنگی و طبیعی جهان ، به بشریت و  همه دنیا تعلق داشته و تمامی کشورها موظف به حفظ و نگهداری از آن ها هستند. در حال حاضر کشور ایتالیا با دارا بودن 50 اثر در فهرست میراث جهانی ، در رده نخست این فهرست قرار داشته و پس از این کشور باستانی اروپائی ، کشور چین با 48 اثر ثبت شده و اسپانیا با 44  میراث جهانی در رده های بعدی قرار دارند.

منبع: xinhuanet

ترجمه: فاطمه کردی

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]