کد خبر : 2902 شنبه 09 اسفند 1393 - 09:34:20
ساخت-نسل-جدید-ریزتراشه-های-حافظه

ساخت نسل جدید ریزتراشه های حافظه

سیناپرس: شرکت سخت افزاری سامسونگ به تازگی موفق به ساخت ریز تراشه های حافظه داخلی تلفن های همراه با ظرفیت 120 گیگا بایت شده است که نسبت به نمونه های پیشین دارای ظرفیت و سرعت دو برابر است .

تکنولوژی تلفن های همراه و استفاده از ریزتراشه های مختلف در این محصول سبب شده است که در دهه های اخیر شاهد سرعت حیرت آوری در تغییرات و پیشرفت های موجود در این حوزه باشیم . شرکت های مختلف فعال در حوزه سخت افزارهای ارتباطات همراه و موبایل سازی در حال مطالعه جهت ساخت و طراحی ریز تراشه هایی با قابلیت های بیشتر هستند که سبب کوچک تر شدن و بالا رفتن قدرت و سرعت محصولات این شرکت ها خواهد شد . به تازگی شرکت کره ای سامسونگ در اطلاعیه ای رسمی که روز گذشته صادر شد ، خبر از طراحی و ساخت میکرو چیپ هائی داد که به صورت کارت حافظه استفاده شده و در تلفن های همراه کاربری دارند . این کارت های حافظه که بر اساس آخرین تکنولوژی ریز تراشه ها طراحی شده اند ، از سرعت و ظرفیت بسیار بیشتری نسبت به نمونه های مشابه و مورد استفاده فعلی در بازارهای جهانی برخوردار هستند .

این کارت های حافظه که با نام The new Universal Flash Storage به معنی کارت حافظه جدید جهانی شناخته شده و به صورت مختصر UFS نامیده می شوند ، نخستین چیپ ست های دارای ظرفیت 128 گیگا بایت هستند  . این کارت حافظه جدید نسبت به انواع فعلی که در ظرفیت های 32 گیگا بایت و 64 گیگا بایت ساخته و طراحی شده اند ، دارای ظرفیت و سرعت بیشتری در حد دو برابر است .

خبر رسمی ارائه و ساخت این کارت های حافظه جدید ، روز گذشته به صورت رسمی در بیانیه ای که از سوی دفتر مرکزی کمپانی سامسونگ در شهر سئول کره جنوبی صادر شد ، مورد تائید قرار گرفت .

منبع

کلید واژه ها: ریز تراشه - تلفن همراه - سامسونگ -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]