کد خبر : 290 سه شنبه 21 مرداد 1393 - 01:35:52
تولد-نخستین-پانداهای-سه-قلوی-دنیا

تولد نخستین پانداهای سه قلوی دنیا

سیناپرس: سینا پرس: مسوولان باغ وحش باغ وحش گوانژو در چین از به دنیا آمدن پانداهای سه قول خبر دادند که با توجه به نرخ پایین زاد و ولد پانداها، این پدیده را باید امری نادر در میان این جانداران به حساب آورد.

 مادر این سه قلوها که «جوشیاو» (در زبان چینی به معنای لبخند گل داوودی) نام دارد، این سه قلوها را در روز 29 جولای به دنیا آورد. این مادر پس از به دنیا آوردن این سه قلوها به خاطر خستگی شدید قادر به نگهداری از آنها نبود.

به همین دلیل مسئولین باغ وحش، این سه توله پاندا را در دستگاه انکوباتور گذاشتند تا بتوانند اندکی بیشتر رشد کنند. اکنون این سه بچه پاندا به نزد مادرشان بازگردانده شده اند و البته توسط تیمی از کارشناسان به صورت پیاپی تغذیه می شوند.

مسئولین باغ وحش گوانژو که این سه پاندا در آن به دنیا آمده اند اظهار داشتند که پدیده سه قلویی زایی در میان پاندا امری بی سابقه است. پانداها به صورت طبیعی در نواحی کوهستانی جنوب غربی چین زندگی می کنند و نرخ زاد و ولد بسیار پایین دارند. در حال حاضر تنها 1600 پاندا در دنیا زندگی می کنند.

با این حال هنوز برای قضاوت در مورد ادامه زندگی این سه قلوها اندکی زوداست. کارشناسان بر این باورند که تنها پس از اینکه این توله پانداها به سن 6 ماهگی رسیدند است که می توان از زنده ماندن آنها اطمینان یافت.

کلید واژه ها: پاندا - سه قلو -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها