کد خبر : 27726 شنبه 26 دی 1394 - 13:49:02
برگزاری-سمپوزیوم-تازه-های-درمان-پنومونی-بیمارستانی

برگزاری سمپوزیوم تازه های درمان پنومونی بیمارستانی

سیناپرس: سمپوزیوم تازه های درمان پنومونی بیمارستانی با هدف آشنایی پزشکان و حرفه های وابسته پزشکی با تازه های تشخیص و درمان عفونت های بیمارستانی به ویژه عفونت های ریوی برگزار می شود.

دبیر علمی این سمپوزیوم و رئیس مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین ارزیابی مقاومت دارویی در کشور، تعیین شدت بیماری، تعیین موارد پرخطر، انتخاب آنتی بیوتیک مناسب و آشنایی با آخرین راهنماهای دنیا در این زمینه را از دیگر اهداف برگزاری این سمپوزیوم عنوان کرد.

دکتر داود یادگاری­ نیا با بیان اینکه شرکت در این سمپوزیوم رایگان است، افزود: این سمپوزیوم دارای 2.25 امتیاز بازآموزی برای فوق تخصصان ریه، عفونی اطفال و ریه اطفال، متخصصان بیماری های عفونی و گرمسیری، بیهوشی و رادیولوژی، دکترای داروسازی بالینی و کارشناسی ارشد پرستاری مراقبت های ویژه است.
به گفته وی، این سمپوزیوم با حضور اساتید دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران توسط مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و گرمسیری روز هشتم بهمن ماه سال جاری در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار می شود.
پنومونی بیمارستانی عبارت است از عفونت پارانشیم ریه که حداقل 48 ساعت بعد از بستری در بیمارستان ایجاد می شود. این عفونت پس از عفونت ادراری، دومین عفونت و در بخش مراقبت های ویژه، شایعترین عفونت بیمارستانی است.
باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها از علل اصلی پنومونی یا عفونت ریه به شمار می روند.
ذات الریه نوعی عفونت ریوی است که ممکن است در فرد مبتلا به سرفه، تب و تنفس بروز کند، بیشتر افراد مبتلا به ذات الریه می توانند در خانه درمان شوند و اغلب در 2 تا 3 هفته بیماری آنان بهبود پیدا می کند اما افراد مسن، کودکان و افراد مبتلا به بیماری های دیگر ممکن است بسیار بدحال شده و نیاز به بستری در بیمارستان داشته باشند.
ذات الریه در اثر زندگی روزانه در اماکنی مانند مدرسه یا محل کار را به پنومونی مرتبط با جامعه می نامند و ابتلا به این بیماری در بیمارستان و یا اتاق پرستاری، پنومونی بیمارستانی نام دارد که ممکن است بسیار شدیدتر از انواع دیگر باشد.
در بیمارستان، بی دقتی، عدم رعایت اصول بهداشتی و یا خطا در ضدعفونی می تواند سبب پنومونی شود. این نوع از پنومونی که توسط گونه ای خاص از میکروب های بیماری زا رخ می دهد، معمولا در برابر دارو مقاوم و درمان آن دشوارتر است.
افرادی که مدام در بیمارستان و یا ناچار به استفاده از روش های درمانی مانند دیالیز هستند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به این نوع پنومونی قرار دارند.

کلید واژه ها: میکروب - بیماری - سمپوزیوم -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]