کد خبر : 2497 یکشنبه 03 اسفند 1393 - 12:11:36
ایجاد-پارک-های-تجاری-در-برنامه-ششم-توسعه-کشور-جدی-گرفته-شود

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران:

ایجاد پارک های تجاری در برنامه ششم توسعه کشور جدی گرفته شود

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان اینکه ایجاد پارک های تجاری و وابسته به صنعت در برنامه ششم توسعه کشور پیش بینی شده است، ابراز امیدواری کرد این امر در عمل جدی گرفته شود.

 به گزارش سیناپرس، دکتر 'محمد جعفر صدیق' روز یکشنبه در افتتاحیه دومین کنفرانس بین المللی تجاری سازی فناوری گفت:کشور ما از حدود یک دهه قبل و از برنامه چهارم توسعه در عرصه اقتصاد دانش بنیان ورود پیدا کرد و در این مدت، کشور به توانایی خوبی برای تبدیل ایده به محصول دست پیدا کرده است هرچند این توانایی ها باید رشد بیشتری یابد.


وی افزود:آنچه باید در برنامه ششم توسعه اتفاق بیافتد تکمیل اکوسیستم نوآوری است و دانشگاه ها به عنوان مولد نیروهای علمی و انسانی از یک طرف و بازار از طرف دیگر باید به یکدیگر وصل شوند.صدیق خاطرنشان کرد: موضوع پارک های علم و فناوری و مراکز رشد در برنامه پنجم توسعه کشور مورد توجه قرار گرفت و خوشبختانه شرکت های دانش بنیان زیادی در این پارک ها شکل گرفتند.

رییس دومین کنفرانس بین المللی تجاری سازی فناوری ادامه داد: هم اکنون وقت تشکیل پارک های تجاری و وابسته به صنعت است زیرا اگر موفق نشویم محصولات شرکت های دانش بنیان را وارد بازار کنیم با چالش های بسیار جدی مواجه خواهیم شد.وی یکی از اهداف اصلی برگزاری این کنفرانس علمی را تبادل نظر میان اندیشمندان و صاحبان صنایع و دانشگاهیان به منظور آسیب شناسی سیاست ها و یافتن راهکارهای تجاری سازی فناوری در عرصه های مختلف ذکر کرد.

دومین کنفرانس بین المللی تجاری سازی فناوری که به همت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تدارک یافته است به مدت سه روز در دانشکده تربیت بدنی این دانشگاه برگزار می شود.

سه نشست تخصصی با موضوعات 'آسیب شناسی سیاست های حوزه علم و فناوری در حوزه تجاری سازی محصولات و خدمات دانش بنیان در سال 93'، 'تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی پژوهشگاه های کشور' و 'تجاری سازی دستاوردهای حوزه فناوری در بخش خصوصی' در اولین روز برگزاری این کنفرانس پیش بینی شده است.

برپایی 6 پنل تخصصی با موضوعات 'سیاستگذاری و تجاری سازی فناوری'، 'شبکه های همکاری و بازاریابی و تجاری سازی فناوری'، 'انتقال فناوری و تجاری سازی فناوری'، 'تجارب موفق و ناموفق تجاری سازی فناوری'، 'نقش پارک های علم و فناوری در تجاری سازی فناوری' و 'آسیب شناسی تجاری سازی فناوری در صنایع مختلف' از دیگر برنامه های این کنفرانس علمی است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها