کد خبر : 24676 جمعه 19 آذر 1395 - 01:58:42
گزارش-ویدیویی-از-ساخت-لوله-تو-پر-فولادی

تصاویر شگفت انگیز از کارخانه های تولید فولاد:

گزارش ویدیویی از ساخت لوله تو پر فولادی

سیناپرس: در این گزارش می توانید مشاهده کنید که چگونه ماشین های مدرن می توانند از یک بلوک مربع شکل از فولاد، یک لوله تو پر به وجود بیاورند.

در این فایل ویدیویی می توانید شاهد فرایند تبدیل بلوکی از جنس فولاد به یک رول بزرگ باشید. در این فرایند ابتدا فولاد به حد گداخته شدن حرارت دیده و از طریق فشار عظیم وارده بر آن که با استفاده از دستگاه ویژه و بسیار بزرگی انجام می شود، بلوک مربعی ساخته شده از این فلز به شکل استوانه ای در می آید.

میزان فشار وارده توسط دستگاه پرس به این بلوک فولادی باید به اندازه ای کنترل شده باشد که شکل آن تنها به دایره بدل شده و قطعه تحت فشار به علت فشار بیش از حد به شکل یک بیضی در نیاید.

حرارت انجام این کار به اندازه ای بالا است که عملا انجام آن به صورت مستقیم توسط انسان ها بسیار دشوار به نظر می رسد. علاوه بر این میزان فشار وارده توسط دستگاه پرس به این بلوک فولادی باید به اندازه ای کنترل شده باشد که شکل آن تنها به دایره بدل شده و قطعه تحت فشار به علت فشار بیش از حد به شکل یک بیضی در نیاید.

 شایان ذکر است که این فرایند در کارخانه JSC در کشور روسیه انجام شده است که یکی از کارخانه های مطرح جهان در زمینه تولید محصولات فولادی محسوب می شود.

منبع

کلید واژه ها: گزارش ویدیویی - فولاد - گداخته شدن -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]