کد خبر : 24587 چهارشنبه 03 آذر 1395 - 03:50:56
در-روده-موریانه-چه-می-گذرد؟

رتبه دوم برترین فیلم های میکروسکوپی جهان:

در روده موریانه چه می گذرد؟

سیناپرس: در این گزارش ویدیویی می توانید فیلمی میکروسکوپی را مشاهده کنید که در مسابقات برترین ویدیوهای میکروسکوپی جهان موفق به کسب جایزه دوم در سال 2015 میلادی شده است.

در این گزارش ویدیویی می توانید فیلمی را مشاهده کنید که نظر بسیاری از کارشناسان را به خود جلب کرده و در جشنواره تصاویر میکروسکوپی شرکت نیکون موفق به کسب رتبه دوم مسابقات شده است.

می توانید مشاهده کنید که چگونه این میکرواورگانیسم ها به بدن موریانه اجازه می دهند تا مواد غذایی غیر مرسوم و عجیب خود را به انرژی مورد نیاز برای زندگی تبدیل کند.

تا کنون به فرایند های موجود در روده موریانه ها فکر کرده اید؟ این ویدیو که توسط دنیل پارسونز تهیه شده است نشان دهنده صدها میکروارگانیسم تک سلولی در بدن موریانه است.

این فایل ویدیویی در نوع خود بسیار شگفت انگیز است و بدون شک فرایندی که در این فیلم مشاهده می کنید، با چشمان غیر مسلح قابل رویت نیست. به این ترتیب می توانید مشاهده کنید که چگونه این میکرواورگانیسم ها به بدن موریانه اجازه می دهند تا مواد غذایی غیر مرسوم و عجیب خود را به انرژی مورد نیاز برای زندگی تبدیل کند.

برای مشاهده بخش اول این فایل ویدیویی که شامل فیلم حائز رتبه سوم این رقابت ها بوده است می توانید به بخش چندرسانه ای سایت مراجعه کرده و یا اینجا کلیک کنید.

 

مترجم: احمد محمدحسینی

منبع

 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها