کد خبر : 24145 چهارشنبه 18 آذر 1394 - 15:32:06
نخستین-نمایش-عمده-اثار-موزه-بریتانیا-در-آسیا

بازدید عمومی از گنجینه تاریخی موزه ملی سنگاپور

نخستین نمایش عمده اثار موزه بریتانیا در آسیا

سیناپرس: نمایشگاهی شامل 237 شی باستانی از موزه بریتانیا برای نخستین بار در مناطق شرق و جنوب شرق آسیا به نمایش گذاشته می شود . این نمایشگاه در سنگاپور دایر بوده و تا ماه می سال آینده میلادی ادامه خواهد داشت .

در این مجموعه ، آثار هنری و تاریخی از قبیل نقاشی های منحصر به فرد کشف شده در غار شماره 17 دون هوانگ چین ، دو عدد مهره شطرنج متعلق به قرن یازدهم میلادی که از جزایر هبریدین در منطقه لوئیز واقع در شمال غرب اسکاتلند کشف شده است بوده و همچنین برخی از قطعات نقاشی های بسیار ارزشمند متعلق به مومیائی های مصر باستان نیز در این گنجینه حضور دارند .

در پی توافق بین موزه بریتانیا British Museum  و موزه ملی سنگاپور National Museum of Singapore ، گنجینه ای استثنائی شامل 237 شی باستانی از اشیا متعلق به موزه بریتانیا ، از روز شنبه گذشته در سنگاپور به نمایش گذاشته شد . این موضوع علاوه بر اهمیت آثار تاریخی به نمایش گذاشته شده ، از این نظر مهم است که برای نخستین بار در تاریخ فعالیت موزه بریتانیا ، گنجینه ای وسیع از آثار متعلق به این موزه در منطقه شرق آسیا به نمایش گذاشته می شود .

لازم به ذکر است که بخش عمده ای از این نمایشگاه ، شامل گنجینه تخصصی سر استمفورد رافلس Sir Stamford Raffles است که در زمان ماموریت وی در مناطق شرق و جنوب شرقی آسیا جمع آوری شده بود . در این مجموعه ، آثار هنری و تاریخی از قبیل نقاشی های منحصر به فرد کشف شده در غار شماره 17 دون هوانگ چین Cave 17 of China's Dunhuang ، دو عدد مهره شطرنج متعلق به قرن یازدهم میلادی که از جزایر هبریدین Hebridean Island در منطقه لوئیز واقع در شمال غرب اسکاتلند کشف شده است بوده و همچنین برخی از قطعات نقاشی های بسیار ارزشمند متعلق به مومیائی های مصر باستان نیز در این گنجینه حضور دارند .

گفتنی است قدیمی ترین شی به نمایش گذاشته شده در گنجینه فوق الذکر ، یک تبر دستی ساخته شده از سنگ است که در تانزانیا کشف شده و 800 هزار سال پیشینه دارد . جدید ترین شی هنری موجود در این نمایشگاه نیز از آثار سال 2013 میلادی به شمار می رود .

بر اساس اطلاعات منتشر شده در این رابطه ، این نمایشگاه تا ماه می سال آینده میلادی به کار خود ادامه خواهد داد و امکان بازدید از آن برای عموم مردم وجود دارد .

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها