کد خبر : 23580 جمعه 13 آذر 1394 - 15:41:37
مطالعه-موج-جدید-ویروس-ایدز-در-اروپا

بررسی دلایل رشد شدید مبتلایان به ویروس اچ آی وی

مطالعه موج جدید ویروس ایدز در اروپا

سیناپرس: مرکز پیشگیری و کنترل امراض اتحادیه اروپا در گزارشی جدید از روند رو به رشد گسترش ویروس اچ آی وی در کشورهای این اتحادیه ابراز نگرانی کرده و اعلام کرد میزان رشد این بیماری در سال گذشته بی سابقه بوده است .

مرکز پیشگیری و کنترل امراض اتحادیه اروپا the European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC) در بیانیه ای رسمی اعلام کرد که آمار افراد مبتلا به ویروس اچ آی وی – ایدز در سال 2014 میلادی با رشد چشمگیری در قاره اروپا رو به رو بوده و این آمار در گذشته بی سابقه محسوب می شود .

بر اساس این گزارش ، بیش از 142 هزار نفر از اروپائی ها به تازگی به ویروس اچ آی وی مبتلا شده و این آمار از ابتدای ظهور بیماری مرگبار ایدز در دهه 80 میلادی تا کنون بی سابقه است .

بر اساس این گزارش ، بیش از 142 هزار نفر از اروپائی ها به تازگی به ویروس اچ آی وی مبتلا شده و این آمار از ابتدای ظهور بیماری مرگبار ایدز در دهه 80 میلادی تا کنون بی سابقه است .

در همین رابطه آندری آمون Andrea Ammon مدیر مرکز پیشگیری و کنترل امراض اتحادیه اروپا اعلام کرد : " متاسفانه آمار فوق نشان می دهد که اقدامات پیشگیرانه و تمهیدات انجام شده در زمینه جلوگیری از گسترش ایدز در اتحادیه اروپا موفقیت آمیز نبوده است . "

بر اساس آمار های موجود ، روند مبتلایان به ایدز در کشور لهستان با رشد پنجاه درصدی رو به رو بوده  در حالی که این آمار در کشورهای جمهوری چک ؛ مجارستان ؛ مالت ، اسلوواکی و بلغارستان دو برابر شده است .

گفتنی است در این گزارش تعداد مبتلایان به این این بیماری که بر اثر روابط جنسی خارج از عرف به اچ آی وی آلوده می شوند از رقم 30 درصد در سال 2005 به رقم 42 درصد افزایش یافته است .

به گفته این مقام ارشد و مسئول در اتحادیه اروپا ، مقامات کشورهای این حوزه باید اقدامات و تمهیدات لازم را جهت هشیاری و اطلاع رسانی به مردم فراهم کرده و نسبت به تهیه و امکانات پیشگیری کننده از این بیماری و همچنین داروهای مرتبط با آن اقدام کنند .

       منبع

کلید واژه ها: ایدز - گسترش ایدز - اچ آی وی -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]