کد خبر : 23234 دوشنبه 09 آذر 1394 - 10:11:57
-دستگاه-نشاکار-انواع-سبزی-و-صیفی-رونمایی-شد

در نمایشگاه صنعت کشاورزی استان اصفهان:

دستگاه نشاکار انواع سبزی و صیفی رونمایی شد

سیناپرس: دستگاه نشاکار انواع سبزی و صیفی که توسط فناوران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و ساخته شده است در نمایشگاه صنعت کشاورزی استان اصفهان رونمایی شد.
 طراحان شرکت دانش بنیان الماس صنعت فرنيا، مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به طراحی و ساخت دستگاه نشاکار انواع سبزی و صیفی شدند که کاملا با نوع کشت، زمین و شرایط کشاورزی ایران  بومی‌سازی شده است.
این دستگاه به دلیل نوع کاشت منحصر بفرد خود قادر به کشت نشاء انواع سبزی و صیفی از قبیل گوجه، فلفل، کاهو، خیار، ، کلم، و حتی هندانه، خربزه و نیز چغندر قند است.
کاهش 2 تا 4 آبیاری در هر کشت، کاهش چشمگیر هزینه های کارگری، امکان عرضه زودتر محصول به مدت 20 تا 50 روز، قابلیت کاشت 3000 تا 4000 نشا در هرساعت به ازای هر کارنده، عدم آسیب به نشاهای حساس مانند هندوانه و خربزه و ...، قابلیت تنظیم فاصله کاشت نشاها از 15 تا 90 سانتیمتر، قابلیت کاشت نشاها در، فاصله ردیف های از 30 سانتی متر به بالا، قابلیت کشت روی پلاستیک و نوار آبیاری، قابلیت تنظیم عمق کشت تا 15 سانتیمتر از مهمترین مزیت‌های این دستگاه است. این دستگاه در چهاردهمین نمایشگاه صنعت کشاورزی اصفهان رونمایی شد. این نمایشگاه از تاریخ 7 تا 10 آذرماه در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان در حال برگزاری است.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]