کد خبر : 22306 شنبه 30 آبان 1394 - 17:46:01
35-درصد-مراکز-رشد-کشور-دردانشگاه-آزاد-تاسیس-شده-است

35 درصد مراکز رشد کشور دردانشگاه آزاد تاسیس شده است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به تاسیس 71 مرکز رشد از سوی این دانشگاه اشاره کرد و گفت که این تعداد، 35 درصد از کل مراکز رشد کشور را شامل می شود.

دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تاکنون 71 مراکز رشد تاسیس شده که بخشی از آنها در واحدهای دانشگاه آزاد و بخشی از آنها با اینکه در پارک های علم و فناوری وابسته به وزارت علوم مستقر هستند اما واحدهای فناور آنها توسط دانشگاه آزاد استقرار پیدا کرده است.
وی شمار واحدهای فناور و هسته های پژوهشی استقرار یافته در مراکز رشد دانشگاه آزاد را 562 واحد ذکر کرد و گفت: براساس برنامه زمانی هدفگذاری شده، تعداد مراکز رشد دانشگاه آزاد تا سال 96 باید به 150 مرکز رشد و تعداد واحدهای فناور نیز باید به 800 برسد که به منظور تحقق این هدف، معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد با واحدهای استانی درحال امضای تفاهم نامه است و آنها موظفند که در یک برنامه مشخص با یک شیب معین به این عدد برسند.
واشقانی فراهانی، یکی از برنامه های جدی دانشگاه آزاد را ایجاد شهرک های علمی فناوری و شهرک های فناوری آزاد (شفا) عنوان کرد و گفت: این شهرک ها علاوه بر فراهم آوردن زمینه استقرار شرکت های دانش بنیان، خدمات صنفی و مشاوره ارائه می دهند و در هر مرکز استان، یک شهرک فناوری آزاد تاسیس خواهد شد که در تهران باید بیش از دو مرکز احداث کنیم و نهایتا در برنامه چهار ساله مدیریت جدید که تا پایان سال 96 است باید 33 شهرک فناوری در دانشگاه آزاد ایجاد کنیم.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تا امروز کلنگ 9 شهرک فناوری با هماهنگی و همکاری وزارت علوم و وزارت صنعت در واحدهای دانشگاه آزاد به زمین خورده که از جمله آنها می توان به واحد پردیس، همدان، ارومیه و شهرکرد اشاره کرد.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد درباره پروژه واحد پردیس این دانشگاه نیز گفت: این پروژه در مجاورت پارک علمی و فناوری پردیس (وابسته به معاونت علمی ریاست جمهوری) قرار دارد که نقشه برداری ها آن انجام گرفته و نقشه ها آماده شده و عملیات عمرانی آن شروع شده که امیدواریم تا پایان سال شاهد بهره برداری از آن باشیم.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]