کد خبر : 2183 سه شنبه 28 بهمن 1393 - 07:43:42
ایجاد-مرکز-تحقیقاتی-و-شرکت-دانش-بنیان-توسط-دانشکده-مواد-واحد-علوم-و-تحقیقات

ایجاد مرکز تحقیقاتی و شرکت دانش بنیان توسط دانشکده مواد واحد علوم و تحقیقات

رییس دانشکده مواد و متالورژی واحد علوم و تحقیقات گفت: ایجاد مرکز تحقیقاتی و شرکت دانش بنیان از جمله برنامه های بلند مدت دانشکده مواد و متالورژی این واحد برای کاهش وابستگی به شهریه دانشجویان است.

به گزارش ایرنا از واحد علوم و تحقیقات، دکتر علیرضا خدابنده با اشاره به فعالیت 11 آزمایشگاه تخصصی و عمومی در دانشکده مهندسی مواد و متالورژی این واحد، افزود: آزمایشگاه های میکروسکوپی الکترونی SEM و TEM، متالوگرافی و آماده سازی نمونه، فرآوری مواد، انجماد فلزات و ریخته گری، سرامیک، خواص مکانیکی مواد، عملیات حرارتی، جوشکاری، خوردگی و حفاظت مواد آزمایشگاه های موجود در این دانشکده هستند که با توجه به تجهیزات مناسب، علاوه بر دانشجویان واحد علوم و تحقیقات، به دیگر دانشگاه های کشور نیز خدمات آزمایشگاهی ارائه می دهد.

وی از راه اندازی آزمایشگاه های جدیدی در دانشکده مواد و متالورژی واحد علوم و تحقیقات خبر داد و گفت: با توجه به ایجاد گرایش های جدید و به منظور تکمیل نیاز دانشجویان این دانشکده به آزمایشگاه های تخصصی براساس علم روز دنیا، نیاز به آزمایشگاه های جدیدی داریم که در صورت حمایت واحد این آزمایشگاه ها راه اندازی خواهد شد.

خدابنده ادامه داد: آزمایشگاه های مورد نیاز این دانشکده شامل ؛ نانومواد، متالورژی پودر، شکل پذیری و فورج پذیری، شکل دهی فلزات، بررسی های غیر مخرب، کامپوزیت، استخراج فلزات، جوشکاری پیشرفته، دگرگونی فازها، آزمایشگاه دیرگداز است

وی گفت : راه اندازی شرکت دانش بنیان در زمینه های سرامیکی، برگزاری نشست های تخصصی در دانشکده با حضور اساتید برجسته و صاحبان صنایع کشور در زمینه مواد و متالورژی، چاپ و انتشار نخستین شماره از مجله International journal of research in materials science' انقعاد تفاهم نامه همکاری با مراکز و سازمان های صنعتی نظیر فولاد مبارکه اصفهان و لوله سازی اهواز و راه اندازی مجدد مجله علمی – دانشجوی مهندسی مواد از دیگر برنامه های این دانشکده است.

رییس دانشکده مهندسی مواد و متالورژی واحد علوم و تحقیقات کاهش وابستگی به شهریه دانشجویان را یکی از سیاست های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی دانست.

وی اضافه کرد:برای این منظور در برنامه ای کوتاه مدت همکاری برای اجرای پروژه های برون دانشگاهی و برگزاری دوره های آموزش کوتاه مدت با ارائه مدارک معتبر و بین الملی را مد نظر قرار داده ایم. 

خدابنده با بیان اینکه بالغ بر 50 درصد پروژه های دانشجویان دانشکده مواد و متالورژی واحد علوم و تحقیقات با همکاری بخش صنعت و در سازمانها و مراکز صنعتی صورت می گیرد، افزود: در صدد هستیم تا با انعقاد تفاهم نامه های همکاری با صنایع کشور درصد بیشتری از پایان نامه ها و طرح های دانشجویان را کاربردی کنیم. 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها