کد خبر : 2124 دوشنبه 27 بهمن 1393 - 13:54:54
اینترنت،-عامل-اصلی-عارضه-بی-خوابی-در-میان-جوانان-آمریکایی

اینترنت، عامل اصلی عارضه بی خوابی در میان جوانان آمریکایی

پژوهش های اخیریک موسسه تحقیقاتی آمریکایی نشان داده است که درصد زیادی از جوانان ونوجوانان این کشور بخصوص اقشار کم درآمد و اقلیت های قومی این جامعه به دلیل استفاده مستمر از اینترنت وشبکه های اجتماعی به عارضه کم خوابی و بی خوابی مبتلا هستند.

به گزارش ایرنا , به موجب تحقیقاتی که ازسوی پژوهشگران مرکز بهداشت عمومی دانشگاه کلمبیا به عمل آمده شمار زیادی از نوجوانان آمریکایی به دلیل اشتغال مستمر به استفاده از اینترنت، تلفن های هوشمند وسایر وسائل الکترونیکی کمتر از 7 ساعت درروز فرصت خوابیدن پیدامی کنند.

به موجب همین تحقیقات نوجوانان متعلق به اقلیت های لاتینی تبار آمریکایی وسایر اقشار کم درآمد جامعه آمریکا بالاترین رقم مبتلایان به عارضه بی خوابی در این کشور را تشکیل می دهند.

به گفته دکتر کاترین کیز استاد پژوهش های مربوط به بیماری های همه گیر دانشگاه کلمبیا نوجوانان متعلق به خانواده هایی که در شرایط اقتصادی نامرفهی زندگی می کنند آگاهی کافی درمورد میزان خواب مورد نیاز در شبانه روز ندارند و به همین دلیل با استفاده بی رویه از وسائل الکترونیکی بخصوص درشب ها از عارضه کم خوابی و بی خوابی رنج می برند.

گزارش این پژوهشگران نشان می دهد که عارضه بی خوابی درمیان نوجوانان وکودکان حدود سنی 15 سال بیشتر از سایر گروه های سنی دیده می شود.

در این گزارش آمده است درحالی که در سال 1991 میلادی 72 درصد از جوانان و نوجوانان آمریکایی از 7 ساعت یا بیشتر خواب روزانه بهره می بردند این رقم در سال 2012 به 63 درصد کاهش یافته و همچنان روبه کاهش است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]