کد خبر : 20970 جمعه 15 آبان 1394 - 06:15:31
گزارش-تصویری-از-متفاوت-ترین-قطار-دنیا

مهاراجه اکسپرس ، قصری روی ریل آهن

گزارش تصویری از متفاوت ترین قطار دنیا

سیناپرس: در جنوب شرقی آسیا و کشور هندوستان شاهد ظهور گونه ای از قطارهای بسیار لوکس و مجلل هستیم که در حقیقت میهمانان این قطار – هتل ها همزمان به سفر و اقامت در هتل می پردازند .

کشور هندوستان دارای گسترده ترین شبکه راه آهن دنیا است  و البته توجه داشته باشید که این گسترده ترین به معنی بهترین نیست زیرا بسیاری از واگن ها و لکوموتیوهای مورد استفاده در این شبکه بسیار قدیمی و غیر استاندارد است . گستردگی این شبکه به این معنی است که در کشور هندوستان کم تر روستا و شهری را می توان یافت که دارای ایستگاه راه آهن نباشد .

اتاق های این قطار بسیار لوکس دارای درجه بندی های مختلفی هستند که مسافرین در تمامی آن ها از خدمات پرسنل کاملا حرفه ای بهره می برند  مهاراجه اکسپرس دارای چهار آپارتمان مجلل ، هجده سوئیت و بیست اتاق است که ساکنین این اتاق ها  می توانند به خدمات عمومی قطار از قبیل رستوران ها ،  سونا و جکوزی ، سالن های ورزشی و ماساژ و ..... استفاده کنند

از سوی دیگر به صورت تاریخی و از مدت ها پیش سرزمین هندوستان به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری و فرهنگی – تاریخی و طبیعی فراوان به عنوان یکی از قطب های گردشگری آسیا مطرح بوده و در سال های اخیر نیز دولت این کشور با اعمال سیاست های تشویقی در راستای بالابردن درآمدهای ناشی از گردشگری توانسته است تعداد زیادی از گردشگران غربی را به خود جذب نماید .

در این قطار ویژه مسافران و به ویژه گردشگران خارجی می توانند به آسودگی در اتاق هائی با حداکثر امکانات و بهره وری از خدمات پرسنل کاملا حرفه ای لم داده و از قاب پنجره های قطار به منظره طبیعت ناب و غنی این کشور ، شهرهای بین راه و مردم ساکن در روستا ها و  زاغه نشینانی نگاه کنند که در حالت عادی به هیچ عنوان امکان دیدن این مناظر را نخواهند داشت . در حقیقت به باور بسیاری از مسافرین و میهمانان این قطار – هتل های گران قیمت ، این تناقض شدید بین مناظر بین راه و امکانات داخل هتل – قطار در کنار وجود مناظر زیبا و دیدنی طبیعی بین راه از چنان فانتزی بالائی برخوردار است که هر مسافری را برای تکرار تجربه این نوع سفر و اقامت ، وسوسه می کند .

این قطار ویژه و شاخص در سطح جهانی  مهاراجه اکسپرس نام دارد که تقریبا چهار سال از حیات آن می گذرد . نکته جالب در مورد این قطار این است که هزینه اقامت در آن از بسیاری از هتل های لوکس جهان نیز بیشتر است و برای اجاره بیست و چهار ساعته  یک سوئیت این هتل باید در حدود هشتصد دلار هزینه کرد

اتاق های این قطار بسیار لوکس دارای درجه بندی های مختلفی هستند که مسافرین در تمامی آن ها از خدمات پرسنل کاملا حرفه ای بهره می برند  مهاراجه اکسپرس دارای چهار آپارتمان مجلل ، هجده سوئیت و بیست اتاق است که ساکنین این اتاق ها  می توانند به خدمات عمومی قطار از قبیل رستوران ها ،  سونا و جکوزی ، سالن های ورزشی و ماساژ و ..... استفاده کنند . گفتنی است در اتاق های این قطار – هتل نیز تمامی امکانات مورد نیاز رفاهی تدارک دیده شده است .   

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]