کد خبر : 20675 دوشنبه 11 آبان 1394 - 12:39:14
رایزنی-جهاد-دانشگاهی-با-چهار-شرکت-فولادی

رایزنی جهاد دانشگاهی با چهار شرکت فولادی

سیناپرس: نشست مشترک مسوولان جهاد دانشگاهی و مدیران عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، فولاد ارفع، پامیدکو و رییس هیئت مدیره فولاد سرمد در دفتر مرکزی جهاددانشگاهی برگزار و تفاهم نامه همکاری میان شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و جهاددانشگاهی منعقد شد.

 در این نشست 27 طرح در حوزه های صنایع فولاد، خدمات مهندسی و ارایه مشاوره به شرکت های معدنی و صنعتی چادرملو، فولاد ارفع، پامیدکو و رییس هیئت مدیره فولاد سرمد پیشنهاد شد.

در ابتدای این نشست رییس جهاد دانشگاهی به ارایه گزارشی از فعالیتهای جهاد دانشگاهی پرداخت ودر رابطه با فیلترهای کیسه ای و بگ هاوس،دکل حفاری،سامانه پیشگیری از رسوب در کف مخازن نفتی، فرستنده های رادیویی، بازوهای بارگیری، برج خنک کننده، ساخت فیلتر الکترواستاتیک ها و ... توضیحاتی ارایه کرد.
دکتر حمیدرضا طیبی در رابطه با دکل های حفاری که در حال حاضر جهاد دانشگاهی برروی آن کار می کند، اظهار کرد: این دکل 40 درصد ساخت داخل است و ما توانایی داریم که این کار را به 70 درصد برسانیم .
وی بااشاره به فعالیت پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی تصریح کرد: پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی درحال حاضر برروی اکوسیستم طبیعی، پسماندها، زباله سوزها و ... فعالیت می کند.
رییس جهاد دانشگاهی بااشاره به فلسفه کار جهاددانشگاهی گفت: اساس کار این است که در زمینه هایی کار کنیم که دیگران کار نمی کنند مانند سلولهای بنیادی که بخشهای خصوصی کار نمی کنند، زیرا این کار توان مالی زیادی می خواهد.
وی بیان کرد: در حوزه آموزش نیز کارهای خوبی داریم و می توانیم در این زمینه نیز با یکدیگر همکاری داشته باشیم.
در ادامه این نشست هر یک از مدیران واحدهای مختلف جهاد دانشگاهی تربیت مدرس، علم و صنعت، شریف، امیرکبیر، خواجه نصیر و تهران به بیان توضیحاتی در رابطه با فعالیت های واحد خود و پیشنهادهایی برای شرکت چادرملو ارایه کردند.
مهندس محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در ادامه این نشست گفت: ما نیز علاقه مند به همکاری هستیم و تلاش می کنیم هر چه بیشتر صاحب تکنولوژی داخلی شویم.
وی اظهار کرد: ما حدود 70 تا 80 درصد قطعات مورد نیاز خود را بومی سازی کردیم و هر سال نیز وابستگی مان به خارج کمتر می شود.
نوریان با تأکید بر استقبال از همکاری با جهاد دانشگاهی تصریح کرد: ما استقبال می کنیم با مراکز پژوهشی به ویژه جهاددانشگاهی که عملی تر کار می کند، همکاری کنیم.
در این نشست مهندس خیاط مدیرعامل شرکت فولاد ارفع گفت: فعالیت شرکت ما که بخشی از شرکت چادرملو است طراحی، ساخت و نصب تولیدات معدنی است که هم در حوزه معدن و هم صنعت کار می کنیم.
در ادامه مهندس دشت بزرگی مدیر عامل شرکت پامیدکو با اشاره به اینکه تعامل بین دانشگاه و صنعت رشد نکرده است، اظهار کرد: دانشگاه راه خودش را و صنعت هم راه خودش را می رود.
در این نشست مهندس کیوان آرا رییس هیئت مدیره فولاد سرمد بیان کرد: صنعتی که در حال حاضر ما داریم از صنعت روز دنیا عقب است. چالش الان ما را خارجی ها 20 سال پیش داشتند.
وی در ادامه اظهار کرد: فاصله بین دانش و صنعت که تکنولوژی است را باید پر کرد. مزیت جهاد دانشگاهی این است که در حوزه RND می تواند کار کند و این حلقه مفقوده را پر کند. در حوزهRND ها می توانیم با جهاد دانشگاهی به نتایج خوبی برسیم.
گفتنی است، در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری در حوزه های آموزشی و پژوهشی بین مهندس نوریان به نمایندگی از شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و دکتر امین اسماعیلی معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی امضا شد.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی - فولاد - محیط زیست -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]