کد خبر : 20245 جمعه 08 آبان 1394 - 11:26:36
کنفرانس-محاسبات-و-فناوری-اطلاعات-در-مدیریت-بحران-برگزار-شد

به میزبانی کالج مهندسی ادیامان:

کنفرانس محاسبات و فناوری اطلاعات در مدیریت بحران برگزار شد

سیناپرس: کنفرانس بین‌المللی محاسبات و فناوری اطلاعات برای مدیریت بحران (ECITDM2015) در تاریخ 11 تا 12 سپتامبر در حسور (ایالت تامیل نادو هند) برگزار شد.

این کنفرانس با تمرکز بر مسائل و الزامات پیش و پس از بروز بحران، مدیریت مؤثر بحران، برنامه‌ریزی بهتر و ارائه بهترین خدمات به فاجعه‌زدگان در رشته‌های چندگانه شامل: علوم زمین، علوم مهندسی، علوم کشاورزی، علوم اجتماعی، علوم پزشکی، علم مدیریت و در بخش‌های: محیط زیست و جنگل، آب و منابع طبیعی، انرژی، زیرساخت، منابع انسانی، آموزش، علم و فناوری، توسعه مناطق شهری و روستایی، به میزبانی کالج مهندسی ادیامان (AEC) برگزار گردید.

برگزاری این کنفرانس چندرشته‌ای به درک بهتر خطرات ناشی از بلایای طبیعی و غیرطبیعی (ساخته دست انسان)، آسیب‌شناسی اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی بلایای طبیعی، اثربخشی استانداردهای موجود برای کاهش خطرات، آمادگی سازمان‌های مختلف برای امدادرسانی در موقعیت‌های اضطراری، ارتقاء ظرفیت از طریق آموزش، پژوهش و آگاهی‌بخشی کمک می‌کند.

دکتر شنوی ساتیش چاندارا از مرکز ملی اطلاعات اقیانوسی هند، دکتر راویندرانات نایاک از آزمایشگاه‌های ملی هوافضا (NAL)، دکتر باسکار ناگاراجا از مرکز CSM هند، سخنرانان اصلی کنفرانس ECITDM2015 بودند.

سیستم‌های مدیریت پایگاه داده، سیستم‌های پیش‌بینی و هشدار، سیستم‌های ردیابی، سیستم‌های هشداردهنده الکترونیکی، مدل‌های شبیه‌سازی بلایای طبیعی، نقش ژئوانفورماتیک در مطالعه بلایای طبیعی، مدیریت بحران و آموزش، مدیریت بحران و بهداشت، نقش سازمان‌های غیردولتی در مدیریت بحران، پاسخ به فاجعه و مدیریت بحران، سیاست‌های ملی در مدیریت بحران، نقش رسانه‌ها در حوادث، امکانات ارتباطی برای مدیریت بحران، رویکرد مهندسی برای کاهش خطرات، آموزش، آگاهی و مشارکت جامعه در زمان بروز فاجعه، مهمترین محورهای این کنفرانس را تشکیل می‌دادند.

مقالات برگزیده درMiddle East Journal Of Scientific Ressearch  و World Applied Science Journal منتشر خواهند شد.

 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]