کد خبر : 20048 چهارشنبه 06 آبان 1394 - 10:33:57
آغاز-همکاری-علمی-دانشگاه-صنعتی-اصفهان-با-ائتلاف-چهارگانه-دانشگاه‌های-اسپانیا

آغاز همکاری علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با ائتلاف چهارگانه دانشگاه‌های اسپانیا

نمایندگان اعضای ائتلاف چهارگانه دانشگاه‌های اسپانیا موسوم به A-4U با حضور در دانشگاه صنعتی اصفهان از نزدیک با امکانات علمی، آموزشی و پژوهشی این دانشگاه آشنا شدند.

 این هیأت بلندپایه از دانشگاه‌های اسپانیا در نشستی مشترک با اعضای هیأت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و رئیس دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه صنعتی اصفهان به بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای همکاری مشترک برای امضای تفاهم‌نامه همکاری پرداختند.

در این نشست، دکتر دانیل فرانکو، رئیس مدرسه مهندسی دانشگاه آتونومای بارسلونا، پروفسور پیلارسانچزفرناندز معاون دانشگاه کارلوس 3 مادرید در امور بین‌الملل، پروفسور انجل لوزانو سولسونا معاون پژوهشی دانشگاه پامپی فابرا و مارک پایولا، مسؤول روابط بین‌الملل دانشگاه پامپی فابرا بارسلونا به نمایندگی از ائتلاف چهارگانه دانشگاه‌های اسپانیا موسوم به A-4U حضور داشتند.

بر مبنای این دیدار مقرر شد طرفین نسبت به تمهید اقدامات لازم به منظور امضای توافقنامه همکاری از طریق مکاتبه و با امضای رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و رئیس A-4U را فراهم کنند.

ایجاد برنامه‌های پژوهشی و آموزشی مشترک مورد علاقه طرفین از قبیل تبادل استاد و دانشجو، همکاری مشترک در راهنمایی دانشجویان تحصیلات تکمیلی، برگزاری دوره‌های با مدرک دوگانه، مشارکت در تبادل اطلاعات، برنامه‌های بازدید و اردوهای علمی دوطرفه برای دانشگاهیان، برنامه های فرهنگی، برگزاری مشترک کنفرانس‌ها، کارگاه‌های آموزشی و ارائه سمینار و دوره‌های آموزشی مشترک، محورهای مورد توافق در این تفاهم‌نامه است.

اعضای A-4U متشکل از چهار دانشگاه دولتی تراز اول اسپانیا در زمینه‌های آموزش، پژوهش و خلاقیت است که بر اساس رتبه‌بندی QS این دانشگاه‌ها جزو 50 دانشگاه جوان با قدمت زیر 50 سال جهان هستند.

به گزارش ایسنا، این دانشگاه‌ها در شاخص‌های کیفیت انتشارات، پروژه‌های رقابتی در سطح ملی و بین‌المللی و تربیت و جذب محققان تراز اول در اسپانیا شهرت داشته و هریک ضمن برخورداری از پارک‌های تحقیقاتی و تعداد قابل توجهی از شرکت‌های زایشی (spin-off) اسپانیا، به عنوان پردیس قطب بین‌المللی توسط کمیته کارشناسی بین‌المللی منتخب دولت این کشور شناخته شده‌اند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]