کد خبر : 19757 دوشنبه 04 آبان 1394 - 20:37:49
آغاز-همکاری-دانشگاه-صنعتی-اصفهان-با-ائتلاف-چهارگانه-دانشگاه-های-اسپانیا

آغاز همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان با ائتلاف چهارگانه دانشگاه های اسپانیا

نمایندگان اعضای ائتلاف چهارگانه دانشگاه های اسپانیا موسوم به A-4U روز دوشنبه با حضور در دانشگاه صنعتی اصفهان از نزدیک با امکانات علمی، آموزشی و پژوهشی این دانشگاه آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، نمایندگان اعضای ائتلاف چهارگانه دانشگاه های اسپانیا در نشست با اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و رئیس دفتر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه صنعتی اصفهان راهکارهای همکاری مشترک را مورد بررسی قرار دادند. 
در این نشست، دانیل فرانکو رئیس مدرسه مهندسی دانشگاه آتونوما بارسلونا، خانم پیلارسانچزفرناندز معاون امور بین الملل دانشگاه کارلوس 3 مادرید، آنجل لوزانو سولسونا معاون پژوهشی دانشگاه پومبیوفابرا و مارک پایولا، مسئول روابط بین الملل دانشگاه پومبیو فابرا بارسلونا به نمایندگی از ائتلاف چهارگانه دانشگاه های اسپانیا حضور داشتند.
در این نشست مقرر شد زمینه همکاری علمی ائتلاف چهارگانه دانشگاههای اسپانیا با دانشگاه صنعتی اصفهان از طریق عقد توافقنامه همکاری که به امضای رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و رئیس A-4U خواهد رسید، فراهم شود. 
ایجاد برنامه های پژوهشی و آموزشی مشترک مورد علاقه طرفین از جمله تبادل استاد و دانشجو، همکاری مشترک در راهنمایی دانشجویان تحصیلات تکمیلی، برگزاری دوره هایی با مدرک دوگانه، مشارکت در تبادل اطلاعات، برنامه های بازدید و اردوهای علمی برای دانشگاهیان، برنامه های فرهنگی، برگزاری کنفرانس های مشترک، برگزاری کارگاه های آموزشی و ارائه سمینار و دوره های آموزشی مشترک از جمله محورهای مورد نظر برای عقد تفاهمنامه یاد شده تعیین شده است. 
A-4U متشکل از چهار دانشگاه دولتی طراز اول اسپانیا در زمینه های آموزش، پژوهش و خلاقیت است که براساس رتبه بندی QS این دانشگاه ها جزو 50 دانشگاه جوان با قدمت زیر 50 سال جهان هستند.
این چهار دانشگاه در شاخص های کیفیت انتشارات، پروژه های رقابتی در سطح ملی و بین المللی و تربیت و جذب محققین طراز اول در اسپانیا شهرت دارد و هریک ضمن برخورداری از پارک های تحقیقاتی و تعداد قابل توجهی از شرکت های زایشی (spin-off) اسپانیا، به عنوان پردیس قطب بین المللی توسط کمیته کارشناسی بین المللی منتخب دولت این کشور معرفی شده اند.
دانشگاه صنعتی اصفهان در رتبه بندی اخیر مؤسسه معتبر بین المللی تایمز در سال 2015 نیز با کسب رتبه 63 با قرار گیری مجدد در فهرست یکصد دانشگاه برتر با کمتر از 50 سال قدمت جهان، 29 رتبه ارتقاء یافت.
این دانشگاه فعالیت خود را از سال 1356 آغاز کرده و اکنون با حدود 12 هزار دانشجو و 500 عضو هیات علمی یکی از دانشگاه های برتر کشور است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها