کد خبر : 19076 چهارشنبه 05 آبان 1395 - 04:16:36
گزارش-ویدیویی-از-فرایند-حل-شدن-قرص-در-آب

گزارش ویدیویی از فرایند حل شدن قرص در آب

سیناپرس: در این گزارش ویدیویی می توانید تصاویری که دانشمندان از فرایند ورود قرص به محیط مرطوب تا حل شدن آن در این محیط رخ می دهد را مشاهده کنید.

قرص ها موارد بسیار مهمی در روند درمانی انسان های امروزی هستند و هر انسان ممکن است در طول زندگی خود هزاران مورد از قرص های مختلف را مصرف کند. با این وجود ما تنها می دانیم که قرص پس از بلعیده شدن توسط بدن جذب شده و فرایند درمانی را آغاز می کند اما از چون و چرای این فرایند آگاه نیستیم.

به تازگی دانشمندان تصاویر شگفت انگیزی از فرایند آب شدن و حل شدن قرص در محیط مرطوب تهیه کرده اند. برای تهیه این فیلم، دانشمندان ابتدا یک محیط شفاف را با آب پر کرده اند تا در حقیقت شبیه سازی اولیه از داخل معده انسان ( با این تفاوت که درون معده آدمیزاد با موادی اسیدی پر شده است) ایجاد کنند.

در ادامه پنج نوع مختلف از قرص در این محیط شناور شدند و فیلم برداری از آنها آغاز شد. فیلم برداری تا زمانی ادامه پیدا کرد که ساختار قرص به واسطه رطوبت تغییر پیدا کرده و شروع به حل شدن در ساختار محیطی حاضر کند. به این ترتیب می توان مشاهده کرد که فرایند جذب انواع مختلف قرص در بدن چگونه خواهد بود. در ادامه می توانید فیلم تهیه شده در این زمینه را مشاهده کنید.

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

آخرین ها  | برگزیده ها برترین ها