کد خبر : 17987 سه شنبه 14 مهر 1394 - 18:24:45
رئیس-سازمان-نظام-پزشکی-ایران:-تمامی-جراحی-های-ارتوپدی-در-کشور-انجام-می-شود

رئیس سازمان نظام پزشکی ایران: تمامی جراحی های ارتوپدی در کشور انجام می شود

رئیس سازمان نظام پزشکی ایران با بیان اینکه موفقیت های زیادی در حوزه ارتوپدی به دست آمده است، گفت:امروزه تمامی جراحی ها در حوزه های مختلف ارتوپدی در کشور انجام می شود و این باعث افتخار کشور و جامعه پزشکی است.

 علیرضا زالی در بیست و سومین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران اظهار کرد: پزشکانی که در رشته ارتوپدی فعالیت دارند، حتما نمادی از سخت کوشی حرفه ای هستند.
وی با تاکید بر اینکه سطح ارائه خدمات ارتوپدی در کشور از استاندارد قابل قبولی برخوردار است، ادامه داد:امروزه سطح علمی ارتوپدی در کشور به نقطه بالایی رسیده است.
رئیس سازمان نظام پزشکی ایران با اشاره به تلاش همکاران ارتوپد در مسیر پیشرفت و ارتقای سطح ارائه خدمات به بیماران، گفت: آینده ارتوپدی کشور به مراتب نسبت به گذشته روشن تر خواهد بود.
زالی از بی مهری و بی انصافی هایی که درحق جامعه ارتوپدی کشور رخ داده است انتقاد کرد و ادامه داد: مردم قدرشناس پزشکان ارتوپد در جامعه هستند و می توان آنان را به عنوان پیشقراول چنین خدمات رسانی در کشور دانست.
زالی با اشاره به وقوع حوادث غیرمترقبه، تصادفات و جنگ که همواره مصدومانی را به دنبال دارد، افزود: نقش بی بدیل ارتوپدها در دوران دفاع مقدس را نمی توان نادیده گرفت.
وی از ارتوپدی به عنوان رشته ای سخت و علمی نام برد و گفت: تمام این ویژگی ها که در کنار هم جمع شده، موجب شده رشته ارتوپدی به عنوان رشته ای جذاب در عرصه جهانی و ملی شناخته شود.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران در ادامه به چالش های حوزه ارتوپدی اشاره و موضوع تعرفه ها را مطرح کرد و اظهارداشت: با توجه به اینکه خدمات ارتوپدی در شرایط غیرمترقبه و تروما ارائه می شود، بنابراین لازم است که نگاه متفاوتی به تعرفه های این رشته پزشکی داشته باشیم.
وی از تاثیر گذاری ریسک خدمت به بیمار و جراح به عنوان یک مولفه موثر در تعیین تعرفه ها نام برد و افزود: بسیاری از خدمات جراحان ارتوپدی در شرایطی به بیمار ارائه می شود که ریسک خطر آن بالاست.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به خدمات متفاوت همکاران ارتوپد به بیماران، تاکید کرد: ارتوپدیست ها زودتر دچار فرسودگی شغلی می شوند.
زالی گفت: تبلور ارائه خدمات متفاوت و حساس ارتوپدی که جهان آن را پذیرفته اما در ایران مشاهده نمی شود، باعث گلایه و دلخوری همکاران ارتوپدی در کشورمان شده است که به نظر بنده درست است.
وی گفت :شان ارتوپدها بالاتر از این است که فقط به دنبال مسائل مالی و مادی باشند.
به گزارش ایرنا از انجمن ارتوپدی ایران، بیست و سومین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران تا جمعه 17 مهر در مرکز همایش های برج میلاد در حال برگزاری است.

کلید واژه ها: ارتوپدی - علیرضا زالی -
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]